• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltijos dugnu dujotiekį statantis Rusijos ir Vokietijos konsorciumas dėl sudėtingo reljefo Suomių įlankoje nori pakeisti jo maršrutą. Tokiu atveju jis atsidurtų Estijos ekonominėje zonoje, o jeigu estai pasistengtų – net ir Estijos teritoriniuose vandenyse, pranešė dienraštis „Postimees“.

REKLAMA
REKLAMA

Dienraščio teigimu dujotiekį tiesianti bendrovė „Nord Stream“ nori pakreipti jo maršrutą labiau į pietus, link Estijos. O tai reiškia, kad dalis dujotiekio turės būti statoma Estijos ekonominėje zonoje.

REKLAMA

„Nord Stream“ vadovybės atstovas Taline N. Štrebekas patvirtino, kad Estijai pasiūlyta dalyvauti tyrime dėl galimybės pakeisti dujotiekio maršrutą. Šio tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti rudenį.

Pasak „Nord Stream“ atstovų, geologinės sąlygos pietinėje Suomių įlankos dalyje kur kas geresnės, nei šiaurinėje, kur dugnas nelygus ir akmenuotas.

REKLAMA
REKLAMA

Reformų partijai Estijos parlamente atstovaujančio Igorio Griazino, pateikusio įstatymo dėl šalies teritorinių vandenų pakeitimo projektą, teigimu, tokia įvykių eiga neatrodo netikėta.

Pasak jo, jūros dugną tyrinėję Estijos mokslininkai buvo įrodę, kad povandeninių infrastruktūros objektų statyba įmanoma tik pakrantės vandenyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei parlamentaro I. Griazino pasiūlymui dėl Estijos jūros sienos pakeitimo ir grąžinimo į 1993 m. ribas būtų pritarta, Baltijos dujotiekis atsidurtų Estijos teritoriniuose vandenyse, rašo dienraštis. 

„Dabar Estija dalį savo teritorijos atiduoda veltui, nieko neprašydama mainais, - tvirtina politikas. – Iš „Nord Stream“ projekto Estija negaus nė cento, tuo tarpu „Gazprom“ prezidentas sakė, kad šis dujotiekis sumažins dujų tranzito į Europą savikainą 6 – 12 proc. Iš esmės Estija subsidijuoja „Gazprom“ teikdama jam humanitarinę pagalbą“.

REKLAMA

Naudos iš Baltijos dujotiekio tikisi gauti ir Latvija. Ji siekia prisijungti prie projekto tardamasi su „Gazprom“ dėl požeminių dujų saugyklų statybos Dobelės rajone. Atvedus dujotiekio atšaką į tokias saugyklas „Gazprom“ galėtų užtikrinti nepertraukiamą dujų tiekimą Europai, jei prireiktų atlikti remonto darbus atskirose dujotiekio atkarpose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų