ES vadovai per pirmadienį rengiamą susitikimą Briuselyje ne tik tarsis dėl fiskalinės disciplinos sutarties, bet ir bandys priimti neįpareigojančias priemones dėl užimtumo, praneša „EUobserver“.
„Norėtumėm, kad užimtumui būtų skiriamas visas tam būtinas politinis dėmesys, kad šio aktualaus klausimo neišstumtų euro zonos krizės problemos", – žiniasklaidai sakė vienas ES pareigūnas prieš Europos Sąjungos viršūnių susitikimą.
ES viršūnių susitikimas prasidės pirmadienį 15.00 val. vietos laiku, jeigu tik 27 ES šalių vadovams pavyks nusigauti iki ES sostinės naudojantis kariniu oro uostu, nes pagrindinis tarptautinis oro uostas bus uždarytas dėl planuojamo visuotinio streiko Briuselyje.
ES lyderiai parengė dokumento projektą dėl „augimui palankaus konsolidavimo ir darbo rinkai palankaus augimo“. Tai jų reakcija į augantį susirūpinimą Europoje dėl to, kad vien tik vykdomos griežtos taupymo priemonės gilina recesiją ir spartina darbo rinkos traukimąsi.
„Sprendimai priimami siekiant užtikrinti finansinį stabilumą ir fiskalinį konsolidavimą – tai būtina sąlyga siekiant susigrąžinti ankstesnį augimą ir užimtumą. Bet vien to nepakanka: mes turime modernizuoti savo ekonomikas ir stiprinti konkurencingumą siekdami išlaikyti nepertraukiamą augimą. Tai būtina norint sukurti darbo vietų ir išsaugoti turimus socialinius modelius“, teigiama dokumento projekte.
Norint skatinti užimtumą, ypač tarp jaunų žmonių, ES narės turėtų „reformuoti savo darbo rinkas“.
„Kiekviena narė–valstybė turi išdėstyti savo Nacionalinėje reformų programoje konkrečias priemones, kurių ji imsis šiais klausimais; be to, bus griežtai kontroliuojama, kaip jos vykdomos“, – teigiama dokumento projekte.
Projekte taip pat numatyta skatinti užimtumą tarp jaunimo. Nepanaudotos ES lėšos narėse valstybėse, kur registruojamas didžiausias nedarbas jaunimo kategorijoje (Ispanija, Graikija), turi būti nukreiptos „jaunimui, ieškančiam darbo ar tinkamos kvalifikacijos, paremti“.