• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien ES įstatymų leidėjai nubalsavo už bendrijos 2011 metų biudžeto padidinimą 5,9 proc., nepaisant vyriausybių protestų dėl to, kad biudžeto didinimas yra nepriimtinas ekonominių sunkumų laikotarpiu, rašo „The Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

Po įtempto balsavimo Europos Parlamentas nustatė, kad kitų metų ES biudžetas sieks 130,1 mlrd. eurų. Didžioji dalis ES vyriausybių atstovų sutiko, kad išlaidos būtų padidintos 2,9 proc., kiti gi manė, kad jis neturėtų būti keičiamas.

REKLAMA

Prieš šį balsavimą Didžioji Britanija smarkiai kritikavo tokį pasiūlymą, atkreipdama dėmesį į po ekonominės krizės ištuštėjusius valstybių biudžetus. D. Britanijos Europos reikalų ministras Davidas Lidlingtonas šią savaitę sakė, kad, jo nanymu, Europos Parlamento reikalavimai yra nežmoniški. „Aš neįsivaizduoju, kokiu būdu tai gali būti pagrįsta“, - kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

2011 ES biudžeto svarstymas yra preliudija į artėjančias didesnes grumtynes dėl ES ilgojo laikotarpio išlaidų po 2013 metų. Ginčai dėl ES biudžeto tik dar labiau išryškina sąjungoje esančius nesutarimus tarp valstybių.

Dauguma įstatymų kūrėjų ir ES pareigūnų mano, kad metiniai ES biudžeto svarstymai yra priimami ilgesniojo laikotarpio finansavimo planams, tokiems kaip kelių tiesimas ar įvairūs tyrimai bei inovacijos. Jie taip pat teigia, kad išlaidos turi augti dėl Lisabonos sutartyje įtvirtintų nuostatų, kurios iš ES reikalauja naujų užduočių, tokių kaip naujo diplomatinio korpuso sukūrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos parlamento nariai taip pat balsavo už minimalaus motinystės laikotarpio pratęsimą iki 20 savaičių. Tačiau kritikai pastebi, kad priėmus tokią pataisą smulkieji verslininkai gali atsisakyti priimti į darbą jaunas moteris.

Tokį balsavimą inicijavusi Portugalijos socialistė Edite Estrela teigė, kad išlaidos tam bus minimalios. „Tai yra puiki diena naujiems tėveliams bei geros naujienos mūsų ekonomikos ateičiai Europoje“, kalbėjo E. Estrela.

REKLAMA

„Europai reikia daugiau vaikų, kad apsaugotų ekonomikos ateitį. Vietoj to, kad baustumėm moteris už tai, kad jos turi vaikų, mes privalome jas remti ir padėti joms išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir šeimos“, toliau tęsė parlamentarė.

Šiuo metu minimalus motinystės atostogų laikotarpis yra 14 savaičių, kurio metu išmokos joms neturi būti mažesnės nei išmokos dėl ligos. Tačiau Europos Komisija siūlo padidinti laikotarpį iki 18 savaičių. Tokie pasiūlymai sukėlė nepasitenkinimą Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Belgijoje bei Ispanijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų