Nors pensijos ir jų sistemos yra valstybių atsakomybė, Europos Sąjungos (ES) šalių ekonomika yra tarpusavyje susijusi, todėl ES ir visos jos valstybės turi tinkamai koordinuoti savo pensijų politiką. Tai sakoma teisiškai neįpareigojančioje rezoliucijoje, kurią trečiadienį priėmė Europos Parlamentas (EP).ES mastu siūloma numatyti sukauptų pensijų teisių perkėlimo sąlygas, taip pat sukurti minimalius teisių į pensiją įgijimo ir išsaugojimo standartus, praneša EP informacijos biuras Lietuvoje.
Europarlamentarai ragina užtikrinti pensijų finansavimo sistemos tvarumą ES šalyse, daugiau dėmesio skirti lygioms vyrų ir moterų galimybėms gauti pensiją. Pavyzdžiui, motinystės atostogos ir vyresnio amžiaus šeimos narių slauga turėtų būti laikoma darbu, suteikiančiu teisę į senatvės pensijos išmokas vyrams ir moterims, mano EP.
Kadangi dėl demografinės raidos ir siekiant užtikrinti pensijų tvarumą reikia, kad daugiau žmonių ilgesnį laiką dalyvautų darbo rinkoje, ES valstybės, kurios pailgino arba pailgins pensinį amžių, raginamos skatinti senjorų darbą mokesčių ir socialinėmis lengvatomis, taip pat sukurti lanksčias darbo sutartis ir pensijų sistemas jiems bei numatyti atgrasomųjų priemonių, kad įmonės negalėtų taip lengvai atleisti senjorų iš darbo.