• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį vyks perrinkto prezidento Gitano Nausėdos iškilminga inauguracija, šventinis priėmimas šalies elitui ir svečiams iš užsienio. Antrosios G. Nausėdos kadencijos belaukiant, kyla klausimas – ar šalies vadovas bus griežtesnis nei iki šiol? 

Penktadienį vyks perrinkto prezidento Gitano Nausėdos iškilminga inauguracija, šventinis priėmimas šalies elitui ir svečiams iš užsienio. Antrosios G. Nausėdos kadencijos belaukiant, kyla klausimas – ar šalies vadovas bus griežtesnis nei iki šiol? 

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo politologas Vytautas Dumbliauskas ir politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius. 

V. Valentinavičiui pasakius, kad pirmosios kadencijos metu G. Nausėda laikėsi tokios pozicijos „skaldyk ir valdyk“ ir konfliktus su valdančiaisiais kėlus dėl asmeninių ambicijų, V. Dumbliauskas pateikė savo versiją. 

„Aišku, ambicijų yra, bet aš gal vis dėlto akcentą dėčiau pirmiausia į tai, kad jis 2019 metais pamatė, kas už jį balsavo. Už jį balsavo vadinamasis kairysis elektoratas, nes dešinysis elektoratas balsavo už Ingridą Šimonytę, o kairiajam labai nepatinka Tėvynės sąjunga ir Landsbergio pavardė. Tai yra visiems aišku, čia jau sociologiškai įrodyta ir galų gale apklausos rodo, kad dabar Gabrielius Landsbergis yra vienas nepopuliariausių politikų Lietuvoje. 

REKLAMA
REKLAMA

Tai Nausėda, galvodamas apie antrą kadenciją ir apie rinkimus, naudojasi politinės kovos logika. Politinės kovos logika vertė jį būti konflikte su Tėvynės sąjunga, kadangi tai patiko jo būsimiems rinkėjams“, – mano V. Dumbliauskas.

REKLAMA

Pasak jo, šie rinkimai parodė, kad Gitanas Nausėda turi tvirtą rinkėjų palaikymą.

„Dabar jam nebereikės būtų perrinktam, nebereikės orientuotis į rinkėjus. Galbūt tas konfliktas, kuris buvo grynai dėl politinės ambicijos, gal jis bus atidėtas. 

Dabar aš drįsčiau spėti, kad šioje kadencijoje, kadangi jam nebereikės būti konflikte su Tėvynės sąjunga ir plius kitas argumentas, kad Tėvynės sąjunga greičiausiai bus opozicijoje, ji nebebus dėmesio centre, galbūt santykiai su Seimo valdančiąja dauguma bus kitokie.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir panašu, kad jau turėtų būti gražūs santykiai, nes mezgasi meilės romanas tarp jo ir socialdemokratų. Tai galima tikėtis, kad santykiai bus geresni ir dabar. Jis gali pasirinkti, koks nori būti prezidentas. Nežinau, koks jo gyvenimo kelio įprasminimas, kaip jis nori įeiti į istoriją, gal jis dabar bandys būti visų prezidentu? Bet vis dėlto, manau, labiau tikėtinas kitoks elgesys – jis yra iš tų žmonių, kuris nori patikti visiems arba kuo didesniam skaičiui žmonių“, – sakė V. Dumbliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors prezidentas metiniame kritikos valdantiesiems skyrė nemažai, ginčai tęsiasi dėl mokesčių reformos, dėl eurokomisaro posto, ekspertas turi tam paaiškinimą.

„Mano spėjimas yra, kad jis galvoja apie Seimo rinkimus. Jis galvoja apie kairiąsias partijas, jis nori joms savotiškai padėti ir dėl to toliau kritikuoja valdančiąsias partijas. Jis vis dėlto yra kairiojo elektorato žmogus, tai galbūt turėdamas galvoje rinkimus, jis bando dar gnybti konservatoriams konsoliduodamas kairįjį elektoratą, kad jie balsuotų už socialdemokratus, nes matau, kad jis kitų partijų nemini. 

REKLAMA

Tai galbūt yra rinkimų kovos racionalus paaiškinimas. Apie Gitaną Nausėdą ir Gabrielų Landsbergį Eugenijus Gentvilas viešai pasakė: susitiko du narcizai. Galbūt Gentvilas teisus – jis patyręs politikas, jis mato juos iš arti. Galbūt ir iš Nausėdos, ir iš Gabrieliaus pusės yra kokios nors nuoskaudos“, – mano V. Dumbliauskas.

Visą pokalbį, kuriame dalyvavo ir žurnalistas, redaktorius, humanitarinių mokslų daktaras Virgis Valentinavičius, išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Konservų skalikai jau visai iš protėjo jei teigia, kad Nausėda naudoja metodą: skaldyk ir valdyk. Tai išskirtinai konservų iš KGB nusirašyta ir nuo pat partijos sukūrimo naudojama jų pagrindinė išlikimo priemonė.
lyginamas su konservatoriais kaip toks pat konfliktų kėlėjas,negi nesimato kas juos kelia.Kiekvienas Prezidento žingsnis sekamas,tyčiojamasi iš kiekvieno žodžio,kūriami sufabrikuoti kaltinimai ir visi konservatoriai vieningai balsuoja-kaltas,net neskaitydami kas prikūrta.Tokio nesąžiningumo dar nebuvo,tai ar Prezidentas turi šypsotis ir teikti apdovanojimus į aukštus postus.Prakentėjo pirmą kadenciją ,suprato kas yra kas ir kas kokias kiaulystes Lietuvai daro.Antrą kadencija jis to nebeleis.
Atsirado mat politikos ekspertai. Diletantai, blogeriai ir infuenceriai, o ne politologai. Pasakysiu tik vieną ir esminį skirtumą, kur slypi Nuosėdos ir konservatorių nesutarimai. Nuosėda yra visų prokremliškų partijų ir Хуйло bei Lukašenką remiančių asmenų statytinis. Dar pirmuose prezidento rinkimuose pagrindiniai jo rėmėjai buvo Karbauskis (Naisių sekta/Единая Россия) ir Udovickij bei Dambrauskas, atstovaujanys Lukašenkos režimą. Per antruosius prezidento rinkimus prie šių Nuosėdos mecenatų prisidėjo LSDP, DP, Regionų partiija, ruslenkiai ir pulkas kitų prokremliškų partijų bei veikėjų. Tuo metu konservatorius rėmė vien jų elektoratas, o tai reiškia, kad Nuosėda suprato, kad be Kremliaus rublių ir jo rėmėjų balsų, per prezidento rinkimus jis būtų gavęs -70% rinkėjų balsų. Na, o antra ir ne ką mažesnė Nuosėdos ir konservatorių nesutarimo priežastis yra ta, kad Nuosėda, būdamas pasakų skaitytojas ir mėgėjas nesupranta, kad Lietuvoje prezidentas turi tik simbolines galias - jis nepriima jokių įstatymų, jis neformuoja šalies vidaus ir užsienio politikų. Jis tik atstovauja Seimo ir Vyriausybės interesus ir paklūsta jų valiai. Tai Nuosėdai nesuvokiama ir jis bando save išaukštinti bei sureikšminti kaip Хуйло, ar bent jau kaip Kim Yong Un'as.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų