Aukštą – vienuoliktą – sąrašo numerį būsimuose Seimo rinkimuose gavęs Vyšniauskas tikina nepadaręs nusižengimų, tačiau stabdo narystę partijoje, traukiasi iš komiteto ir frakcijos seniūno pareigų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
11-as iš 141 – tokią aukštą poziciją konservatoriai spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose patikėjo Andriui Vyšniauskui. Tačiau nuolat šalia partijos lyderių šmėžuojantis frakcijos seniūnas, buvęs rinkimų štabo vadovas, turi rimtų problemų.
Prokuratūra surinko duomenų, kad Vyšniauskas, dar būdamas Marijampolės savivaldybės tarybos nariu, 2019–2020 m. galimai suklastojo dokumentus ir neteisėtai gavo 2100 eurų – kaip veiklos išlaidų kompensaciją. Taigi, Vyšniauskui gresia įtarimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir sukčiavimu. Prokuratūra prašo naikinti politiko teisinę neliečiamybę.
„Esu šokiruotas, nes nesu apklaustas nei jokioje byloje, jokia forma, neturiu jokių indikacijų, kad esu padaręs kažkokių nusižengimų. Taip pat manau, kad nesu padaręs kažkokių nusižengimų“, – aiškina konservatorius Andrius Vyšniauskas.
Daugiausiai problemų į čekių skandalą įsipainioję savivaldybių tarybų politikai turi dėl svetimų degalų kvitų, kuriuos pateikdavo kaip savo ir gaudavo išmokas iš biudžeto. Kokias išlaidas prašė kompensuoti prokuratūros minimu laikotarpiu, Vyšniauskas aiškina nenutuokiantis.
„Negaliu ir nenoriu komentuoti kažkokių detalių, nes nežinau, nei kaip ta suma susidaro, kaip ji yra skaičiuojama, kokie nusižengimai man yra inkriminuojami. Tai aš esu linkęs sulaukti šito proceso, oficialių dokumentų ir tada žiūrėsim“, – tikina Vyšniauskas.
Narystę partijoje stabdo
Iš karto po prokuratūros žinios Vyšniauskas paskelbė, kad stabdo narystę partijoje ir traukiasi iš frakcijos seniūno bei komiteto nario pareigų, prašo Seimo narių naikinti jo neliečiamybę. Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen jau pareiškė, kad tam tikriausiai bus sušaukta neeilinė sesija.
„Netikėta, sudėtinga žinia, su kuo turėsim kažkaip susitvarkyti. Kaip gali reaguoti, aišku, kad nuostabos pilnos akys“, – sako konservatorių pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Žinia dėl Vyšniausko atskriejo vos išblėsus buvusios ministrės Navickienės istorijai apie dovanų gautą skrydį į Dubajų.
„Tai yra smūgis būtent partijos atsinaujinimo idėjai, kita vertus, tai reputacinis smūgis pačiai organizacijai“, – teigia politologas Ignas Kalpokas.
Vis dėlto, tai greičiausiai netaps įrankiu oponentams įkąsti konservatoriams prieš rinkimus dėl labai paprastos priežasties.
„Visi panašiai yra prisidirbę. Sinkevičių galima prisiminti. Ko gero, nebus labai didelis argumentas, kuriuo oponentai galėtų mojuoti, nes visada galima pasakyti: „O jūs pas save pasižiūrėkit“, – kalba I. Kalpokas.
Rinkimuose dalyvauti yra pasirengęs
Greičiausiai konservatorių smarkiai nebaus ir lojalūs rinkėjai.
„Tai yra jau tiek užgrūdintas elektoratas, kad šita istorija nebus jiems kažkoks paskutinis lašas, kuris paskatins balsuoti už socialdemokratus ar „valstiečius“, – tikina politologas.
O prokuratūros mesta dėmė nuo minties apie dalyvavimą Seimo rinkimuose Vyšniausko neatbaido.
„Partija turi apsispręsti, ar kelia mane kandidatu, ar ne. Palieku šį sprendimą partijai, kaip ji nuspręs, taip ir bus. Pats aš esu pasirengęs dalyvauti rinkimuose, nes nemanau, kad pranešimas spaudai gali būti būdas, kaip gali asmenį patraukti iš rinkimų“, – komentuoja A. Vyšniauskas.
Visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus akciją „Skaidrinam“, prokurorai jau yra pateikę per 60 ieškinių galimai neteisėtoms savivaldos politikų išmokoms grąžinti į biudžetus. Bendra ieškinių suma kol kas – per 700 tūkstančių eurų. Dar 860 tūkst. eurų įtarimų pabūgę tarybų nariai į biudžetus suskubo grąžinti savanoriškai.