• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėlinėms lietuviams – svarbi diena, kurią lydi tūkstančiai kapinėse jaukiai plevenančių žvakių. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žvakes, kurios papuoš artimojo kapą?

Vėlinėms lietuviams – svarbi diena, kurią lydi tūkstančiai kapinėse jaukiai plevenančių žvakių. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žvakes, kurios papuoš artimojo kapą?

REKLAMA

Šiuo laiku rekomenduojama ne tik pasirūpinti žvakėmis, bet ir dar vienu svarbiu atributu, rašoma pranešime spaudai.

Kuo lietuviai puošia kapus?

Rinkdamiesi žvakes kapams, pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, lietuviai kaip ir ankstesniais metais lieka ištikimi klasikai. Dažniausias pasirinkimas – klasikinio stiliaus žvakės, šiek tiek didesnės už pačias mažiausias, ir kainuojančios iki poros eurų. Tarp populiariausių yra ir tokių, kurių kaina su nuolaida nesiekia ir euro.

Ji pastebi, kad pirkėjai šiai Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms ruošiasi intensyviau, krepšelius papildo ne tik įvairių dydžių žvakėmis, bet ir gėlėmis. Vieni žmonės perka jau padarytas dirbtines puokštes, kiti – pavienes gėlės. Populiarumo viršūnėje įsitvirtinusios dirbtinės chrizantemos, rožės bei lelijos. Chrizantemos taip pat populiariausios ir gyvų gėlių asortimente.

REKLAMA
REKLAMA

Perkant žvakes, pirkėjams rūpi ne tik kaina, išvaizda, bet ir kokybė, pastebi tinklo atstovė. Pavyzdžiui, vietoj dėžutės mažesnių žvakelių kai kurie pasirenka vieną, tačiau didesnę ir degančią ilgesnį laiką. Kiek ilgai žvakė degs, priklauso ne tik nuo jos dydžio, atkreipia G. Kitovė. Įsigyti žvakę gali atrodyti paprasta užduotis, tačiau jei norite, kad ji šviestų ilgai, verta atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Tiek jas renkantis, tiek įžiebiant ir galiausiai išrūšiuojant vertėtų atsiminti 7 patarimus.

REKLAMA

Parduotuvėje žvilgtelkite į parafiną. Kuo didesnis parafino kiekis – tuo žvakė degs ilgiau. Tačiau įvertinkite ir jo kokybę: paviršius turi būti lygus, vientisas, be burbuliukų. Vienodo dydžio žvakes pakilnokite – ta, kuri sunkesnė, pagaminta su kokybiškesniu parafinu. Taip pat, žvakės su šiek tiek geltonesniu, o ne sniego baltumo parafinu, degs geriau bei ilgiau. Verta rinktis ir su aliejiniu užpildu, kuris prailgins liepsnos degimą, žvakė nerūks ir neskleis kvapo.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinkite dagtį. Degimo laikui įtakos turi ir dagtis. Jeigu jis plonesnis, žvakės liepsna plevens ilgiau. Žinoma, jis neturi būti ir visiškai plonytis, nes tuomet bus sunku jį uždegti. Be to, kuo jis ilgesnis, tuo greičiau sudegs vaškas. Namuose patrumpinus dagtį iki 1 cm, degimo lygis gerokai sumažės, ir žvakė skleis šviesą ilgiau.

Prieš pirkdami žvakės įdėklą, apverskite jį aukštyn kojomis. Tiesiogiai pripildyti įdėklai turi daugiau vaško. Tereikia parduotuvėje tiesiog paimti įdėklą ir jį apversti. Jei parafinas išslysta iš plastikinio indelio, vadinasi, jis buvo ne tiesiogiai užpildytas, o įdėtas gamybos metu. Tokios žvakės turi mažiau parafino, tad ir degs trumpiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš važiavimą į kapines – įdėkite į šaldiklį. Kartais neįprastos gudrybės pasirodo esančios labai veiksmingos. Pavyzdžiui, žvakes ar jų įdėklus kelioms valandoms įdėkite į šaldiklį. Taip vaškas sušals, todėl jis tirps daug lėčiau.

Į kapines pasiimkite druskos. Dar vienas netradicinis, tačiau efektyvus triukas – žiupsnelį druskos pabarstyti prie pat dagčio. Neberkite jos daug, tačiau mažas kiekis prailgins degimą, nes druska padidins vaško lydymosi tašką. Tad tam, kad žvakė sudegtų, reikės šiek tiek daugiau šilumos, todėl ji degs ilgiau.

REKLAMA

Parinkite tinkamą vietą ant kapo. Oro ir vėjo stiprumo kapo vietoje nepasirinksi, tačiau ir negalima tikėtis, kad vėjyje žvakės liepsna ilgai neges. Nestabili liepsna nudegins kraštus, o vaškas greičiau ištirps. Jeigu prie jūsų artimųjų kapo vėjuota, pažiūrėkite – gal galite sukurti užuovėją. Pavyzdžiui, žvakę statykite arčiau paminklo, iš šono saugiu atstumu išdėliokite gėles.

Tinkamai išmeskite. Visų pirma, įsitikinkite ne tik, ar liepsna visiškai užgeso, bet ir kad visi žvakės elementai yra visiškai atvėsę. Metalinės įdėklo dalys gali būti labai karštos, todėl kyla pavojus nudegti. Taip pat nederėtų sugrėbtų lapų, nužydėjusių gėlių, sudegusių žvakių ir indelių nuo jų mesti į tą patį atliekų konteinerį. Atskirkite ir atitinkamai parinkite jiems derantį konteinerį atsižvelgiant į medžiagą. Taip pat svarbu nepamiršti, kad žvakidžių su vaško likučiais negalima mesti į plastiko ar stiklo konteinerius, nes tokie gaminiai nebetinkami perdirbimui.

dar citrinos ir tekilos :D
Toks jausmas,kad žmonės nieko nebeišmano, nei kaip žvakę uždegti,nei kokią pirkti,nei kur pastatyti,aplamai atrodo,kad didžioji dalis tik per Vėlines ir vyksta į tuos kapus.Kažkokia komercija.Ar yra didelis skirtumas ta žvakelė degs keletą minučių trumpiau ar ilgiau,kad dabar pradėti parduotuvėje kilnoti kuri tos pačios rūšies sunkesnė ar lengvesnė .Svarbiausia su kokia intencija,su kokiomis mintimis ji uždegta.Ir dar.Ant katalikų kapo turėtų degti šventinta žvakelė.
Nuo kada parafinas vadinamas vasku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų