Žiniasklaidoje aktyviai aptarinėjamas Egipto elgesys, manoma, kad jo valdžia siekė negąsdinti turistų, tačiau du didžiausi vietos viešbučių lankytojų eksportuotojai – Rusija ir Didžioji Britanija – vis tiek pradėjo savo gyventojų evakuaciją ir uždraudė vėlesnius skrydžius. Egipto valdžia šį atostogų sezoną patirtus nuostolius įvertino 500 mln. dolerių, o jeigu krizė užsitęstų – gali siekti ir iki 2 mlrd.
Sekmadienį „Reuters“ tyrimų grupės šaltinis pareiškė: rusų avialinijų lėktuvo katastrofos priežastimi tapo jo viduje suveikęs sprogmuo – būtent šia versija „90 proc.“ tiki katastrofą tirianti egiptiečių, rusų ir kitų šalių komanda. Šaltinis atsisakė konkretizuoti, kokios kitos versijos patenka į likusius 10 proc.
Šeštadienį tyrimo grupės Egipte vadovas Aymanas al Muqaddamas pranešė, kad sudužusio „Kogalymavia“ lėktuvo „juodosios dėžės“ yra iššifruotos. Anot gautų duomenų, lėktuvas skrido autopilotu ir subyrėjo ore, prieš tai garso įraše pasigirsta neaiškus triukšmas. A. al Muqaddamas tuomet pareiškė, kad apie jo ir pačios katastrofos prigimtį kalbėti dar kol kas anksti.
JAV ir Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos, dažniausiai bendraudama neoficialiai per žiniasklaidą, paskelbė, kad remiantis perimtais teroristų pokalbiais, rusų lėktuvą susprogdino „Islamo valstybės“ teroristai. Lėktuvo savininkų rusų oro linijų „Kogalymavia“ teigimu, šios katastrofos priežastimi galėjo būti tik išorinis poveikis, tačiau su tuo nelabai noriai sutinka Rusijos oficialioji valdžia, kuriai „Islamo valstybės“ teroro išpuolio faktas gerokai kirstų per gyventojų pasitikėjimą dėl karinės operacijos Sirijoje svarbos.