Jeigu kiekvienam Vyriausybės ministrui kiekvienais metais reikėtų išlaikyti savo srities praktinį egzaminą ir pasitikrinti kompetenciją bei tinkamumą toliau eiti pareigas, kokios tai užduotys, arba tiksliau – darbinės situacijos galėtų būti?
Užsienio reikalų ministrui – supervalstybės vadovo vizitas arba diplomatinė krizė? Vidaus reikalų – riaušės, o gal kokios rezonansinės bylos tyrimas? Susitvarkę su tokiomis užduotimis, ministrai toliau galėtų eiti savo pareigas ar bent ramiai atostogauti.
Švietimo ir mokslo ministrui, be jokios abejonės, tokiu išbandymu kiekvienais metais tampa abiturientų atranka į aukštąsias mokyklas.
„Norėta kaip geriau, išėjo kaip visada“, - ir šiemet konstatavo patys abiturientai.
Priėmimas į aukštąsias mokyklas nevyko sklandžiai: dieną, kai abiturienatai turėjo sužinoti, kur jiems pavyko įstoti, užstrigo bendrojo priėmimo internetinė sistema. Vėliau, jau „atsigavusi“, sistema dar ilgai klaidino jaunuolius.
Dalis stojančiųjų, parašiusių apeliacijas dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų, net puolė į paniką, kai negalėjo prisijungti prie stojančiųjų duomenų bazės – jų pavardžių ten iš viso nebuvo.
Negana to, dar bent keli tyrimai parodė, kad ir patys brandos egzaminai nėra efektyvūs, neorientuoti į abiturientų kompetencijas, žinių patikrą, pasigendama tinkamo stojančiųjų nukreipimo į atitinkamas specialybes.
Tačiau ministras Gintaras Steponavičius šį kartą savo egzamino ne tik kad neišlaikė – jis net nebandė jo laikyti. Per patį priėmimo įkarštį ministras išėjo atostogų!
Parodykit bent vieną ūkininką, kuris per javapjūtę išvažiuoja atostogauti!
Todėl, jei per ateinačius rinkimus Vilniaus Lazdynų vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjai prisimins šį ministro egzaminą, toks politikas į Seimą jau neturėtų „įstoti“.