• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spaudoje pasirodė dokumentų apie techninę motorlaivio „Bulgarija“ būklę.

Stebino prieštaravimai, kurie atsirado po šių dokumentų paviešinimo. Atsakingi asmenys pasirašė dokumentus, pagal kuriuos: laivas buvo laikus suremontuotas, buvo geros būklės, be defektų ir tinkamas plaukimui. Visos stacionarios ryšio priemonės buvo sutvarkytos.

REKLAMA
REKLAMA

„Komsomolskaja pravda“ bandė aiškintis, kodėl tuomet laivo ekipažas negalėjo paskelbti SOS signalo ir visi, kas duoda parodymų, laivą vadina „avarine sugriuvėle“.

REKLAMA

Balsas.lt primena, „Bulgarijos“ ekipažo nariai, tame tarpe radistas, pasakojo, kad katastrofos metu laive dingo elektra. Jų tarimu, buvo ne tik neįmanoma paskelbti aliarmą, bet ir perduoti pranešimą per garsiakalbį. Visas elektros tiekimas dingo, generatorius atsijungė iki vandeniui patenkant į mašinų skyrių.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendžiant iš dokumentų, prieš tris mėnesius, balandį, visos ryšio priemonės buvo sutaisytos. 2007 metais motorlaiviui buvo paskutinį kartą atliekamas kapitalinis remontas: buvo atliekamas ultragarsinis tyrimas, remontuojama įranga, keičiamos detalės. Vėliau buvo vykdoma tik techninė apžiūra ir smulkūs remonto darbai, tame tarpe ir šiemet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš ekpertų mano, kad dokumentai tiesiogiai paneigia versiją apie tai, kad ekipažas nesuspėjo perspėti keleivių dėl nelaimės dėl ryšio gedimų. „Sprendžiant iš dokumentų, prieš sezono pradžią viską patikrino ir sutvarkė – tiek radijo stoties darbą, tiek megafono. Jie negalėjo sugesti net tuo atveju, jei juos užpylė vanduo“, - tvirtino jis.

REKLAMA

Jo manymu, ekipažas tiesiog nespėjo imtis kokių nors veiksmų, laiku sureaguoti. „Patikėkite, niekas neleistų plaukti laivui, kuriame nesutvarkytas ryšys“, - tikino jis.

Kitas ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad laive nebuvo nešiojamų radijo stotelių. „Nešiojamos radijo stotelės skiriasi nuo stacionarių tuo, kad nepriklauso nuo elektros tiekimo, joms užtenka akumuliatorių. Bet kuriam ekipažo nariui reikia žinoti – jei įvyksta nepaprastoji padėtis, riekia įsijungti penktą kanalą ir prašyti pagalbos. Pagal upių registro reikalavimus, tokių radijo stotelių motorlaivyje turi būti ne mažiau penkių“, - pabrėžė jis. „Bulgarijoje“ dėl neaiškių priežasčių jų paprasčiausiai nebuvo.

REKLAMA

Dokumentas, liudijantis, kad ryšio įranga laive veikia gerai (nuotr. Balsas.lt)Dokumentas, liudijantis, kad ryšio įranga laive veikia gerai (nuotr. Balsas.lt)

V. Putinas išdėstė savo nuomonę dėl laivo „Bulgarija“ katastrofos

Išgyvenęs laivo „Bulgaria“ katastrofą berniukas papasakojo apie vaikų žūtį

Laivo „Bulgarija“ kapitonas melavo, kad gautų leidimą išplaukti iš uosto

Laivo „Bulgarija“ avarija – „tipinė Rusijos tragedija“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų