Išvykti į gamtą dažnam pavyksta tik savaitgalį. Tačiau kai kurios įmonės darbuotojus skatina ir karštą darbo dieną persikelti į miškelį ar šalia įrengtą pavėsinę, rašo „Vilniaus diena“. Darbuotojai atsipalaiduoja, pagerėja jų nuotaika, o vadovai teigia, kad bendrovei naudingas išaugantis žmonių produktyvumas.
Namai, automobilis, darbas, automobilis, parduotuvė, namai – panašus režimas penkias dienas per savaitę tenka daugeliui didmiesčių gyventojų.
Britų „British Telecommunications“ nustatė, jog jos darbuotojai saulės šviesa per dieną mėgaujasi tik 20 minučių, o nuolatinis sėdėjimas patalpoje esą demotyvuoja ar net gali sukelti depresiją.
Kadangi Vilniuje nėra metro, vilniečiai šviesos greičiausiai mato daugiau, bet vasarą įstrigti tarp keturių sienų vis tiek negera. Ypač, kai visos darbo priemonės – nešiojami kompiuteriai, mobilusis internetas – veikia ir lauke.
Bendrovės „Kalnapilio–Tauro grupė“ kieme įrengta pavėsinė, šalia sumūrytas lauko židinys. Pasak įmonės vadovo Valdo Tekoriaus, renkantis naują biurą buvo keltas reikalavimas, kad jis kažkuo primintų „namą su obelimi“ – šalia būtų daug erdvės, pievelė, medžių.
„Bilietai LT“ rinkodaros vadovė Dovilė Žukauskaitė pasakoja, kad tinkamą darbo vietą gamtoje visai netikėtai atrado šalia „Akropolio“ prekybos centro.
„Iš pradžių su kolegomis į greta esantį mišką vasarą eidavome pietauti. Tačiau dažnai mūsų pietūs virsdavo darbinėmis diskusijomis, iš kurių grįždavome ne tik pailsėję, bet ir kupini naujų idėjų. Pamanėme, kad mūsų miškelyje gali vykti ir rimtesni darbiniai susirinkimai“, – sako ji.
Įmonės „Gaumina“ vadovė Živilė Slivinskaitė nurodo, kad šios bendrovės darbuotojai gali susirinkti ir ant stogo, o iki netoliese tekančios Neries nusigauna vos per dvi minutes.
„Natūralu, kad esant puikiems orams, mūsų susirinkimai, pramogos ir pietūs neretai persikelia ten“, – aiškina ji.
„Atsakymas, kodėl tai darome, panašus į tą, kodėl savaitgaliais išvažiuojate prie jūros ar į kaimą. Kai bent trumpam atsipalaiduojate, į galvą ateina naujų idėjų, o jas pritaikę darbe sutaupome laiko ir pinigų vitaminams ir vaistams“, – patikino Ž. Slivinskaitė.
Pasak V. Tekoriaus, darbą neformalioje aplinkoje vertina ne tik darbuotojai, bet ir klientai – susitikimai su jais būna jaukesni ir atviresni.
Psichiatras psichoterapeutas Raimundas Alekna „Vilniaus dienai“ sakė, kad nuolatinis buvimas tose pačiose patalpose gali kelti papildomą įtampą.
„Tad jeigu yra sąlygos, naudinga išeiti į lauką ir kiek pakeisti įprastą darbo ritmą“, – pataria jis.
("News Bridgepix" nuotr.)