Sveiku, tinkamai funkcionuojančiu skrandžiu norime džiaugtis kiekvienas. Gydytoja, ar tiesa, kad bėgant metams mūsų skrandis pasidaro ne toks atsparus ir ištvermingas?
Ir tiesa, ir netiesa. Įvairaus amžiaus tiek vaikus, tiek paauglius gali kankinti įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai. Lyg ir norėtume, kad būtų galima valgyti viską, tačiau ne visada tokia galimybė yra, net ir esant jauname amžiuje. Žinoma, tai, kad su amžiumi virškinamojo trakto problemų gali atsirasti vis daugiau, irgi yra tiesa – juk virškinimo traktas sensta, kaip ir visas organizmas. Pradeda nykti raumenys ir tuomet problemų gali pasitaikyti daugiau.
O dėl kokių skrandžio problemų į jus dažniausiai kreipiasi pacientai?
Virškinimo trakto problemų tikrai yra ne viena, todėl ir kreiptis pacientai gali dėl įvairių priežasčių. Kartais dėl to, kad skrandis negeba virškinti, kartais – dėl vidurių užkietėjimo. Tačiau galiu išskirti, kad rėmuo ir refliuksas yra itin dažnos problemos. Jos gali varginti net iki 33 proc. pacientų.
O kokias pasekmes gali sukelti rėmens ignoravimas?
Dėl rėmens atsiradę simptomai gali iš pradžių ir neužkliūti, bet vėliau – peraugti į rimtas ligas, kaip pvz.: opaligė, skrandžio uždegimas, stemplės uždegimas, taip pat gali sukelti ir onkologines ligas. Todėl pajutus jau minėtus simptomus ir jiems varginant ilgesnį laiką, labai rekomenduočiau kreiptis į specialistus ir ieškoti priežasčių bei gydymo.
Pilną interviu apie skrandžio rūgštingumą ir jo gydymą skaitykite čia.