Didžiausios visą praryjančios smegduobės atsiveria tada, kai kalkakmenio ar kitą netvarų paviršių ima ardyti požeminiai vandenys. Ypač dažnai pragaištingos smegduobės atsiveria po itin smarkių liūčių ar kanalizacijos vamzdžių avarijų, mat tuomet požeme išplaunamos milžiniškos ertmės. Siūlome žvilgtelėti į pasaulį šokiravusias įgriuvas, atsiradusias žemės paviršiuje per paskutinius trisdešimt metų.
1981 m. Floridoje Winter parke atsivėrė milžiniška įgriuva. Vietos valdžiai neliko nieko kito, kaip tik sutvirtinti jos kraštus ir vaizdingoje miesto dalyje palikti tyvuliuojantį ežerą.
1998 metais, po neįprastai smarkių liūčių ir kanalizacijos linijos avarijos San Diege, suformavo milžinišką įtrūkimas. Jo ilgis – apie 250 metrų, plotis – 12 metrų ir gylis daugiau kaip 20 metrų.
2003 metais gelbėtojai turėjo traukti autobusą kranu, po to, kai jis staiga nugrimzdo į smegduobę vienoje Lisabonos (Portugalija) gatvių.
Ši skylė atsivėrė 2007 metų vasarį, ir prarijo kelis namus Gvatemalos sostinėje. Trys žmonės vis dar laikomi dingusiais be žinios.
2007 metų kovą Italijos mieste Gallipoli atsirado įgriuva.
Šis milžiniškas krateris atsirado 2010 m. gegužę Gvatemaloje po to, kai miestą nusiaubė tropinė audros „Agatha“.
2012 gegužę Kinijos provincijoje Shaanxi kelyje atsivėrė ši skylė, kuri yra 15 metrų ilgio, 10 metrų pločio ir 6 metrų gylio.
Dar vienas gamtos mestas iššūkis – Shaanxi provincijoje, kuomet 6 metrų gylio ir 10 metrų pločio įduba atsivėrė sugadindama vandens ir dujų vamzdžius. Nelaimė įvyko gruodžio mėnesį.
Ši milžiniška smegduobė atsirado 2012 vieną gruodžio naktį Lenkijos pietuose. Jo gylis – apie 10 metrų, plotis – 50 metrų.
2013-ųjų sausį, Kinijos provincijoje Xaynan ryžių laukų dalis tiesiog įgriuvo. Per pastaruosius keturis mėnesius apskrityje buvo apie 20 tokių incidentų.