Aplink šlaunis ir sėdmenis besikaupiantys riebalai padeda apsisaugoti nuo diabeto, nustatė JAV mokslininkai.
Seniai žinoma, kad antrojo tipo diabetas susijęs su nutukimu, konkrečiai – su riebalų sluoksniu pilvo srityje. Tačiau Joslino Diabeto centro (JAV) specialistai nustatė, kad riebalai, kurie kaupiasi kitose žmogaus kūno dalyse, gali sumažinti organizmo pasipriešinimą insulinui ir pagerinti jautrumą jam, skelbia „Science Daily“.
Medicinos daktaro Ronaldo Kahno vadovaujama tyrėjų grupė atrado, kad po oda, paprastai šlaunų ir sėdmenų srityse, besikaupiantys riebalai yra susiję su žemesniu insulino lygiu ir geresniu jautrumu šiam hormonui.
„Tai atveria galimybę pradėti poodinių riebalų išskiriamų medžiagų, kurios galėtų pagerinti gliukozės metabolizmą, paieškas, - pareiškė dr. R. Kahnas. - Jei mes išsiaiškinsime, kaip veikia šis poodinių riebalų mechanizmas, suprasime, kur ieškoti šių medžiagų.“
Dr. R. Kahnas atkreipė dėmesį, kad riebalų kaupimasis pilvo srityje – vadinamaisiais „alaus pilvo“ ar „obuolio“ atvejais – padidina susirgimo cukralige riziką, tuo tarpu riebalų sluoksnis apatinėje kūno dalyje, vadinamoji „kriaušės“ forma, mokslininkų manymu, sumažina tokį pavojų.
Joslino Diabeto centro specialistų teigimu, gali būti, kad poodinis riebalų sluoksnis gamina tam tikrus hormonus – adipokinus, kurie pagerina metabolizmą. Šis efektas gali kompensuoti neigiamą pilve susikaupusių riebalų poveikį. Išsiaiškinus, kaip poodiniai riebalai apatinėje kūno dalyje gamina tokias medžiagas ir jas identifikavus, būtų galima pradėti kurti tokio pat poveikio vaistus, praneša „Science Daily“.