Lietuvis ketvirtfinalyje distanciją įveikė per 3 min. 36,72 sek. ir finišavo ketvirtas. Į pusfinalį bilietus pagreibė dvi greičiausios baidarės.
Atrankoje lietuvis savo plaukime distanciją įveikė per 3 min. 38.02 sek. buvo ketvirtas ir tiesioginiu būdu į pusfinalį nepateko.
Primename, kad analogiški plaukimai A. Olijnikui nesusiklostė ir dvivietėje baidarėje. Mindaugas Maldonis ir A. Olijnikas distanciją ketvirtfinalyje įveikė per 1 min. 30,30 sek. ir į pusfinalį apmaudžiai nepateko.
Mūsiškiams pritrūko vos 0.01 sek, o lietuvius nežymiai aplenkė ir paskutinį kelialapį į pusfinalį nugvelbė Hamishas Legarthas bei Kurtisas Imrie iš Naujosios Zelandijos.
„Po vakar, nepavadinčiau to fiasko, bet nesusiklosčiusių lenktynių, šiandien renku savo svajonių šukes, – po pasirodymo vienvietėje baidarėje sakė sportininkas. – Juokauju, vis tiek esame sportininkai ir emocijas reikia palikti nuošaly, tai šiandien bandžiau susikaupti ir parodyti, ką galiu, pakovoti su varžovais.“
„Kadangi pastaruosius metus, gal netgi daugiau, skyriau daugiau dėmesio dvivietei, ten yra trumpesnė distancija netgi daugiau nei dvigubai. Todėl būtent šita rungtis yra savotiška mano meilė ir turėjau galimybę čia sustartuoti vienvietėje, bet matome, kad šiai rungčiai atskirai reikėtų skirti specifinio dėmesio.
Šį sezoną startavau kelis kartus šioje rungtyje. Buvau B finale, mano tikslas buvo TOP-16 olimpinėse žaidynėse vienvietėje. Susikaupimas buvo geras, tiesiog pritrūko jėgų“, – nepatekimo priežastis nurodė A. Olijnikas.
Neužteko jėgų
2016 m. Rio de Ženeiro olimpinėse žaidynėse su Ričardu Nekrošiumi penktą vietą užėmęs lietuvis sakė, kad šioje distancijoje taikė sau įprastą taktiką, tačiau priartėjus prie varžovų ėmė silpti jėgos.
„Dirbau visą distanciją, ne maksimaliom pastangom, bet gera distancija. Įpusėjus distancijai dar padidinau spartą, kas yra irgi normalu. Tikėjausi, kad finiše pavyks sukonkuruoti dėl pusfinalio, bet pakėlus finišui po 100-150 m labai pradėjo stigti jėgų.
Žargoniškai kalbant, kai laktatas pikina, tiesiog lūžta raumenys ir jau valios pastangomis bandai nepasiduoti ir įsikąsti dantimis bent į tą paskutinę vietą, kurią norėjosi atlošti“, – apie pasirodymą kalbėjo olimpietis.
Per parą A. Olijnikui teko startuoti net keturis kartus – du kartus dvivietėje baidarėje ir dukart vienvietėje.
„Kūnas yra pasiruošęs tokiems iššūkiams, – apie tokį krūvį kalbėjo jis. – Tiesiog kartais psichika, vis tiek mes ne robotai, turime jausmus.
Kai pagrindinės viltys buvo dvivietei, tai nesakyčiau, kad man tai sutrukdė pasiruošti ar parodyti geresnį rezultatą, bet buvo toks lengvas liūdesys, kad neišpildėme lūkesčių aplinkinių, kurie tikrai sirgo, palaikė, myli tiek mus, tiek mūsų sporto šaką.“
Džiuginanti minia
Po nepavykusio pasirodymo dvivietėje baidarėje A. Olijnikas atvirai kalbėjo apie jaučiamą apmaudą. Kaip ir dauguma olimpiečių, 36-erių sportininkas teigė, kad su tokiu liūdesiu tvarkosi atsiribodamas nuo viešosios erdvės.
„Mes irgi užsitildėme visus pranešimus, netgi kartais praleidžiame žinutes nuo šeimos. Be abejo, neina atsiriboti 100 proc., nes vis tiek gyveni čia atmosferoje, matai žiūrovus.
Mūsų sporto šakoje tai retas atvejis, kai turime tiek žiūrovų. Jie iš tiesų padeda, pakelia dvasią.
Kas gali, tai išsitrina savo socialinius tinklus, mes tiesiog užtildome ir bandome koncentruotis į savo darbą“, – aiškino jis.
Būtent olimpiečio minėta sirgalių minia buvo naujovė daugeliui irkluotojų, o apie tai kalbėjo ir patyręs A. Olijnikas.
„Labai retas atvejis, kartas nuo karto pasirodo tūkstantinės minios, pavyzdžiui, pasaulio čempionate Vengrijoje, kur mūsų sporto šaka yra gana aukštam palaikymo lygy. Yra tekę 500 m dvivietėje iškovoti sidabro medalį ir užlipti ant pakylos, kai stebi tave 15 tūkst. sirgalių, tai iš tikrųjų įspūdinga.
Būtent čia tu matai žiūrovus netgi nuo mūsų kambariuko, kuris yra čia (kanalo pradžioje – aut. past.) ir, galima sakyti, kaifuoji nuo to. Supranti, kad čia susirinko ne tik, kas palaiko šitą sporto šaką, bet ir tai, kas mėgsta olimpinę dvasią ir palaiko visus sportininkus“, – užbaigė jis.