• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip elgtis su žmonėmis, kurie nuolat skundžiasi gyvenimu?

Daugybei žmonių pasiskųsti likimu – svarbiausia. Jiems visai nereikia kokios nors ypatingos priežasties. Pradėjo lyti, sugedo rankinės užtrauktukas, pamiršo nusipirkti kefyro – įvairiausios smulkmenos gali tapti pretekstu pasiguosti likimu, ypač jei atsiranda kantrių klausytojų.

REKLAMA
REKLAMA

Kai tik jų vidinis negatyvas išsilieja per kraštus, šie žmonės pasirengę išlieti jį ant pirmo pasitaikiusio pašnekovo. Aplinkiniams ilgam sugenda nuotaika, o jiems patiems – pasitaiso. Nors būna ir taip, kad ir patiems besiskundžiantiesiems nuotaika dar labiau pablogėja: kuo daugiau skundžiasi, tuo patys sau nelaimingesni atrodo. Tačiau blogiausia kad drauge su dejuotoju kenčia ir tie, kuriems tenka dalia viską išklausyti.

REKLAMA

Blogiau nebūna?

Jei nuolat tenka susidurti su tokiais „gyvenimo nuskriaustais“ žmonėmis, nenuostabu, kad kaskart po tokio skundų dušo puolate į neviltį. Juk nejučiom pajuntate netgi dalelę kaltės, kad jūsų pašnekovo vaikystė buvo nelaiminga, dabar darbas – niekam tikęs, santykiai šeimoje pašliję o automobilio padangą ir vėl nuleido...

REKLAMA
REKLAMA

Kaip galima atsilaikyti prieš tokią tiradą ir nepasijusti nepatogiai, kad jaučiate bent menkutį gyvenimo džiaugsmą, kai kitas žmogus štai taip kenčia? Beje, net ir pasiguosti savom nesėkmėm tokiam žmogui keblu – akivaizdu, kad jis konstatuos: taip ir žinojau! Nes iš gyvenimo visada tikisi tik blogiausio ir nuoširdžiai nustemba, jei jūs vis dėlto bent akimirką patikėjote savo sėkme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nelaimės genai

Kviečiate bičiulę į ekskursiją po Paryžių. O ji atsidūsta, kad tiesiog nenori matyti, kaip kiti žmonės gyvena laimingai ir gražiai, kai ji pati turi nuolat matyti savo nuobodžią betoninę dėžutę ir biurą aptrupėjusiomis sienomis. Atostogauti prie jūros jai taip pat labai sunku – karštis ir Basanavičiaus gatvės triukšmas veda ją iš proto. Ji vis dar nepamiršta buvusių santykių, kurie nutrūko prieš kelerius metus, ir jaučiasi išduota nevykėlė, todėl net ir pasilinksminimas klube šiuo metu – ne jai: juk ten pilna laimingų porelių!

REKLAMA

Jos gyvenimas – ištisa virtinė nesėkmių ir nusivylimų. Tačiau užvis blogiausia kad ji kategoriškai atsisako žiūrėti į šviesesnes spalvas. Deja, paprastai dėl tokio savo būdo ji pati nėra kalta – kalta aplinka, kuri supo ją vaikystėje. Kaip tik tada išeinamas manipuliavimo technikos pradžiamokslis.

REKLAMA

Suvokę, kad privertus žmones pajusti gailestį galima gauti tai, ko nori, vaikai sparčiai išmoksta tą gailestį sukelti. O aplinkiniai iškart puola daryti viską, kad tik mažylis pasijustų bent kiek laimingesnis. Tačiau jei vaikystėje tokios manipuliacijos tebuvo nekalti eksperimentai su tikslu gauti „paguodos prizą“ – saldainį ar žaisliuką, tai suaugus troškimai didėja, o manipuliacijos technika tobulėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dejuotojai, sąmoningai ar ne, aplinkinius ima skirstyti į dvi kategorijas – potencialias aukas, išklausančias ir skubančias į pagalbą, ir beširdžius, kurie nuo visų skundų atsiriboja ir nė neketina pajusti bent dalelę kaltės. Būtent aukomis, o ne pastaraisiais, save gyvenime ir apsupa dejuotojai.

REKLAMA

Iš esmės visi šio žmogaus skundai savo prigimtimi – tai ne būdas pasiguosti, išsakyti savo jausmus. Ir net ne pagalbos paieškos. Tai – būdas manipuliuoti, priversti jus daryti taip, kaip nori jie. Prisidengdami savo nelaimėmis jie tesiekia suvirpinti jūsų sielos jautriąsias stygas, priversti pajusti kaltę, nors ir nieko blogo nesate padarę.

REKLAMA

Netapkite auka

Kas dažniausiai tampa tokių manipuliatorių aukomis? Be abejo, žmonės, kurie ir patys širdies gilumoje tiki, kad gyvenime dažniau pasitaiko juodos, o ne baltos juostos. Dar tokį elgesį provokuoja nesėkmės baimė. Tai jos vedini žmonės skuba padėti aukoms, užjausti – taip tarsi „išsiperka“ teisę būti laimingesniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nuo likimo – nepabėgsi. Ir nuoširdi pagalba tiems, kam „nesiseka“, nepadės pakreipti savo lemties viena ar kita linkme. O baimė, kuri būnant greta tokio dejuotojo, tik stiprėja, dažniausiai pasirodo daug didesnis pavojus ir kančia nei jums skirti likimo išbandymai.

Be abejo, tai nereiškia, kad turėtumėte likti kurti svetimoms nelaimėms. Tačiau pasistenkite adekvačiai vertinti situaciją ir atsirinkti, kam iš tikrųjų nepasisekė, o kas tik skundžiasi viskuo, ką regi aplink save. Bet kokie santykiai negali būti vienpusiai, žmogus privalo ne tik imti, bet ir duoti. Taigi neleiskite nelaimingiems žmonėms paversti jūsų gyvenimą nelaimingu.

REKLAMA

Pergudraukite

Psichologai siūlo paprastą triuką, kuris parodys, ar tikrai žmogui reikia jūsų pagalbos, ar jis tik nori jus priversti šokti pagal jo dūdelę. Pamėginkite taip pat pasipasakoti apie savo nesėkmes ir nemalonumus.

Stebėkite, kaip į tai reaguos pašnekovas. Suprasti, ar jis tikrai nelaimingas, ar tai – tik kaukės, bus nesunku. Jei jūsų skundai bus išgirsti, jei žmogus stengsis jus paguosti, patarti, drauge ieškoti išeities, vadinasi, jis elgiasi nuoširdžiai ir ne naudojasi jumis, o tik trokšta draugiško peties. Tačiau jei į jūsų skundus pašnekovui – nusispjaut, neabejokite: jus siekia išnaudoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų