• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak Grifito universiteto mokslininkų, daugelis nosies krapštymą laiko blogu įpročiu, tačiau tai taip pat gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai.

Pasak Grifito universiteto mokslininkų, daugelis nosies krapštymą laiko blogu įpročiu, tačiau tai taip pat gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai.

REKLAMA

Tyrimo metu nustatyta, kad chlamydia pneumoniae, bakterijų rūšis, galinti sukelti kvėpavimo takų infekcijas, pasinaudoja nervu tarp nosies ertmės ir smegenų kaip invazijos keliu į centrinę nervų sistemą.

Reaguodamos į tai, ląstelės smegenyse pradeda kaupti amiloido beta baltymą, kuris yra Alzheimerio ligos požymis, rašo express.co.uk.

Ragina nekrapštyti nosies

Tyrimo išvados buvo paskelbtos žurnale „Scientific Reports“. Profesorius Jamesas St. Johnas, Clem Jones neurobiologijos ir kamieninių ląstelių tyrimų centro vadovas, sakė:

„Mes pirmieji įrodėme, kad Chlamydia pneumoniae gali patekti tiesiai į nosį ir po to į smegenis, kur gali sukelti tokias patologijas, kaip demencija ar Alzheimerio liga. Matėme, kad taip atsitiko bandymuose su pelėmis. Kitas žingsnis – atlikti tyrimus su žmonėmis“.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorius tęsė: „Turime atlikti šį tyrimą su žmonėmis ir patvirtinti, kad veikia tas pats kelias. Žinome, kad tų pačių bakterijų yra ir žmonėse, bet neišsiaiškinome, kaip jos ten patenka“.

REKLAMA

Yra keletas paprastų būdų, kaip prižiūrėti nosies gleivinę ir, galbūt, sumažinti vėlyvos Alzheimerio ligos išsivystymo riziką, kaip siūlo profesorius James St John. „Krapštyti nosį ir pešioti plaukus iš šnervių nėra gera idėja“, – sakė jis

„Mes nenorime pažeisti nosies vidaus, o plaukų rovimas ir pešiojimas gali tai padaryti. Jei pažeidžiate nosies gleivinę, gali padidėti bakterijų, galinčių patekti į jūsų smegenis, skaičius.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak profesoriaus St Johno, kvapo testai taip pat gali padėti nustatyti Alzheimerio ligą, nes uoslės praradimas dažnai laikomas ankstyvu šios ligos rodikliu. Jis siūlo atlikti kvapo testus 60-mečiams ir vyresniems žmonėms kaip ankstyvą ligos  detektorių.

Jis sako: „Kai jums sukanka 65 metai, rizikos veiksnys iš karto padidėja, bet mes taip pat atsižvelgiame ir į kitas priežastis, nes svarbus ne tik amžius, bet ir aplinkos poveikis. Ir mes manome, kad bakterijos ir virusai yra labai svarbūs.

Nėra konkretaus būdo užkirsti kelią visų tipų demencijai, tačiau yra įrodymų, kad sveikas gyvenimo būdas gali padėti sumažinti riziką susirgti demencija, kai sulaukiate vyresnio amžiaus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų