• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Neeilinės sesijos kartu neužbaigsime, himno negiedosime“, – Eltai sakė opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Taip opozicija protestavo Seimui išbraukus iš darbotvarkės jos siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl banko „Snoras“. Už tai, kad klausimas būtų išbrauktas iš darbotvarkės, balsavo 63 parlamentarai, prieš buvo 58, 3  Seimo nariai susilaikė.

REKLAMA

(papildyta 13:30 val.)

Seimas tęsia posėdį be opozicijos

Nepaisant to, kad opozicija nusprendė nedalyvauti posėdyje, Seimas svarstė Viešųjų pirkimų įstatymo, kurį svarstyti buvo numatyta priešpiet, pakeitimus.

Tačiau balsuoti ir priimti įstatymo pataisas Seimas negalėjo, nes salėjo nebuvo 71 parlamentaro. Todėl per posėdžio pertrauką Seimo pirmininkė I. Degutienė kvietė frakcijų seniūnus pasitarti dėl tolimesnio darbo. Vis dėlto ir popietiniame posėdyje dauguma opozicinių frakcijų atstovų nedalyvauja.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kaip prognozavo opozicijos lyderis V. Mazuronis, neeilinė Seimo sesija tęsia darbą. Popietiniame posėdyje parlamentarai toliau svarsto Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus. Šiam įstatymui taikoma ypatingos skubos tvarka.

(Papildyta 12:47 val.)

I. Degutienė prašo Seimo komitetų ištirti „Snoro“ reikalus.

Dėl „Snoro“ reikalų ištyrimo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Seimo Audito, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovė prašo Seimo Audito komitetą inicijuoti parlamentinį tyrimą ir ištirti svarbiausius visuomenėje keliamus klausimus: banko „Snoras“ laikinojo ir bankroto administratorių atlyginimų dydžio už atliktą darbą pagrįstumą bei nepriklausomo auditoriaus „Ernst & Young Baltic“ pateiktos išvados, patvirtinančios banko „Snoras“ 2010 m. finansinės padėties teisingumą, pagrįstumą.

REKLAMA

I. Degutienė taip pat kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetus. Ji prašo ištirti teisininkų nuogąstavimus, kad Seimo laikinosios tyrimų komisijos dėl „Snoro“ sudarymas leistų buvusiems šio banko savininkams Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui įgyti papildomų argumentų, kad procesas Lietuvoje – politizuotas ir buvę akcininkai neva persekiojami dėl politinių motyvų, bei suteiktų jiems galimybių prašyti Vestminsterio teismo nepriimti sprendimo dėl jų išdavimo Lietuvai, kol Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija nepateiks savo išvadų.

REKLAMA

Seimo Pirmininkė taip pat paprašė įvertinti minėtosios komisijos sudarymo galimą poveikį Lietuvos bankų sistemos stabilumui ir kartu Lietuvos nacionaliniam saugumui.

(Papildyta 11:29 val.) Ketvirtadienį Seimo plenarinių posėdžių salę palikusi opozicija į ją neketina sugrįžti.

„Neeilinės sesijos kartu neužbaigsime, himno negiedosime“, – Eltai sakė opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip opozicija protestavo Seimui išbraukus iš darbotvarkės jos siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl banko „Snoras“. Už tai, kad klausimas būtų išbrauktas iš darbotvarkės, balsavo 63 parlamentarai, prieš buvo 58, 3  Seimo nariai susilaikė.

Nepaisant to, Seimas 12 val.  prasidėjusiame posėdyje  svarto Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus. Šio įstatymo pataisų svarstymas buvo numatytas priešpiet.

REKLAMA

----

„Valdantieji sulaužė visus iki šiol buvusius mūsų politinius susitarimus. Buvo susitarta, kad į neeilinės sesijos darbotvarkę įtraukiame ir vienos, ir kitos pusės klausimus, ir juos svarstome. Bet jie priėmė sprendimą šiandien pasinaudodami kelių balsų persvara ir įjungę buldozerio principą išbraukti iš darbotvarkės klausimą dėl komisijos „Snoro“ klausimams tirti. Opozicijos nuomone, tai akivaizdžiai parodo, kad jie bijo, kad bus išsiaiškinta ar bent jau paviešinta tiesa, kas vyksta banke „Snoras“, – portalui Balsas.lt sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

Išbraukti klausimą dėl parlamentinės komisijos „Snoro“ bankrotui tirti sudarymo pasiūlė konservatorių frakcijos seniūnas  Jurgis Razma. Anot jo, tokių dalykų svarstymas Seime gali padėti išvengti atsakomybės R. Baranauskui ir V. Antonovui, kurių išdavimo Lietuvai klausimą svarsto Londono teismas.

„Mes nekalbame apie V. Antonovą su R. Baranausku (...) Mes kalbame apie patį procesą, kai bankas buvo sužlugdytas – iš pradžių kažkodėl skubiai nacionalizuotas, o paskui paskelbtas bankrutuojančiu: už žingsnį, už kurį mes visi mokame. Jau šiandien esame sumokėję virš 3 mlrd. litų“. – Balsas.lt sakė opozicijos lyderis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Baimė sužinoti arba leisti susipažinti su konkrečiomis medžiagomis – inspektavimo ataskaita, kuria neva remiantis buvo priimti sprendimai, Simono Freakley ataskaita ir panašiai tik stiprina prielaidas, kad valdantieji yra įsivėlę į mano manymu didžiausią pastarųjų metų finansinę aferą, ir dabar daro viską, kad maksimaliai nuslėptų – sukišti galus į vandenį“, – sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

Pasak V. Mazuronio, nepaisant valdančiųjų pasipriešinimo tirti „Snoro“ reikalus, bus naudojamos visos įmanomos priemonės.

„Jeigu nepavyks šitoje kadencijoje, darysime kitoje, tarsimės, bet naudosime visas priemones: tai gali būti parlamentinės grupės įkūrimas, dar vienos neeilinės sesijos sušaukimas. Kadangi jie turi daugumą, turi „buldozerį“, svarstysime, koks variantas yra efektyviausias. Jeigu to nepavyks padaryti jiems turint daugumą, mes įkursime komisiją rudenį po ateinančių rinkimų, kai bus suformuota kita valdančioji dauguma“, – žurnalistams sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

(papildyta 11:55 val.)

Valdantieji posėdžiaus be opozicijos?

Balsas.lt jis patvirtino, kad opozicija į šios neeilinės sesijos posėdžius negrįš. Tačiau neatmetė, kad posėdis ketvirtadienį po pietų gal įvykti.

„Šios dienos seniūnų sueigoje buvo numatyta, kad nuo 11 iki 12 val. vyksta susitikimas, o 12 val. visi susirenkame ir svarstome visus klausimus, kuriuos bendru sutarimu buvome įtraukę į darbotvarkę. Bet kadangi toks elgesys (pozicijos) politiškai nekorektiškas, jau nekalbu apie galimus bandymus nuslėpti galimas aferas, tai ir opozicijai išėjus iš posėdžių salės, jeigu valdantieji turės kvorumą, kurio bent jau iš ryto jie neturėjo, galbūt jie tęs posėdį. Jeigu jie neturės kvorumo – nežinau, ką jie darys. Sugiedos himną ir išsiskirstys į namus“, – Balsas.lt aiškino opozicijos lyderis V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

(papildyta 12:31 val.)

Nepaisant to, kad opozicija nusprendė nedalyvauti popsėdyje, Seimas svarstė Viešųjų pirkimų įstatymo, kurį svarstti buvo numatyta priešpiet, pakeitimus.

Tačiau balsuoti ir priimti įstatymo pataisas Seimas negalėjo, nes pasitraukus opozicijai salėjo nebuvo 71 parlamentaro. Todėl A. Čaplikas paskelbė posėdžio pertrauką ir informavo, kad Seimo pirmininkė I. Degutienė kviečia visų frakcijų seniūnus pasitarti dėl tolimesnio darbo. Į posėdžių salę parlamentarai grįš 13 val.

Kaip jau skelbta, nepaisant opozicijos prieštaravimo, Seimas parėmė konservatorių iniciatyvą ir išbraukė iš ketvirtadienio darbotvarkės tyrimo komisijos sudarymą dėl „Snoro“.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nepaisant opozicijos prieštaravimo, Seimas parėmė konservatorių iniciatyvą ir išbraukė iš ketvirtadienio parlamento darbotvarkės siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl banko „Snoras“.

Už tai, kad šio klausimo neliktų darbotvarkėje, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, susilaikė 3 parlamentarai.

Pasipiktinęs tokia įvykių eiga Seimo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis pareiškė, kad opozicija nemato galimybių dirbti tokioje atmosferoje, todėl palieka Seimo plenarinių posėdžių salę.

REKLAMA

Seimas po pateikimo jau buvo pritaręs nutarimo projektui, kuriame siūloma sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją išsiaiškinti Lietuvoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumą ir situaciją likviduojamame banke „Snoras“.

Komisijai buvo siūloma išsiaiškinti, „ar galiojantys teisės aktai bei Lietuvos banko vykdoma bankų priežiūra užtikrina bankų sistemos stabilumą, patikimumą, efektyvumą ir saugumą“.

Seimo nariai siūlė pasidomėti, pagal kokius kriterijus ir kokiomis sąlygomis „Snoro“ laikinajam ir nuolatiniam administratoriams ir jo komandai buvo nustatytas ir mokamas atlyginimas ir koks šio atlyginimo dydis.

„Ar nutraukus visų banko „Snoras“ įsipareigojimų vykdymą nebuvo padaryta dar didesnė žala banko „Snoras“ kreditoriams bei pačiam bankui „Snoras“?“ – klausia komisijos sudarymo iniciatoriai.

Tyrimo komisijai siūloma atsakyti į 13 klausimų.

Taip pat skaitykite:

A. Butkevičius: dėl „Snoro“ gali būti inicijuota dar viena neeilinė sesija


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų