• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjant informuotumui dėl pažeistų žmogaus teisių, mažėja tikėjimas, kad tos teisės gali būti apgintos. Taip Visuomenės nuomonės ir rinkų tyrimo centro „Vilmorus“ atliktą apklausą komentavo Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Iš 18 proc. respondentų, nurodančių buvus pažeistas jų teises, 79,6 proc. teigia, jog nesikreipė į atitinkamas institucijas, nes nesitiki jokios pagalbos.

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad 48,7 proc. respondentų žino, kur kreiptis dėl pažeistų žmogaus teisių. Analogiškoje apklausoje prieš dvejus metus teigiamai pasisakė 41,7 proc. apklaustųjų.

„Tai rodo, kad žmonės yra informuoti, jie žino, kur kreiptis dėl žmogaus teisių pažeidimų, bet tuo pat metu nesikreipia, nes pagalbos iš valstybinių institucijų nesitiki“, - tendenciją BNS komentavo H.Mickevičius, pabrėždamas, jog dauguma nesikreipusiųjų yra aukštąjį išsilavinimą įgiję asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Seimo narys, advokatas Kęstutis Čilinskas tokius rezultatus vertino kaip piliečių nepasitikėjimą valstybinėmis institucijomis, kurį pirmiausia lemia išsikerojusi korupcija.

„Žmonės puikiai žino savo teises, per internetą ar kitais būdais išsiaiškina, tačiau nesikreipia, nes taip pat žino apie didelę korupciją. Žmonės mato, kad Europos Sąjungos direktyvose parašyta vienaip, o sprendimas priimamas priešingas. Čia kyla problema: ką daryti, kai valstybės institucijos nesilaiko teisės?“ - BNS kalbėjo K.Čilinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, žmonės dažnai nesikreipia ir į ES žmogaus teisių gynimo institucijas, nes nesijaučia saugūs, nes, K.Čilinsko, baiminasi vietinių įtakingų oligarchų susidorojimo.

„Jei žmonės ima ieškoti teisės, oligarchai gali užsiundyti tam tikras inspekcijas, sužlugdyti žmogų“, - kalbėjo jis.

REKLAMA

H.Mickevičius taip pat pažymėjo, kad dėl pažeistų žmogaus teisių nesikreipiama į valstybines institucijas - teismą, policiją, prokurorą, - o kreipiamasi „kitur“: nevyriausybines institucijas.

39,5 proc. apklaustųjų teigė besikreipiantys „kitur“, į teismą ir policiją nurodė besikreipę po 28,9 proc. respondentų.

„Vilmorus“ apklausos dalyviai nurodė, kad labiausiai pažeidžiamos žmogaus teisės į teisingą teismą ir asmens saugumą.

Tokią nuomonę pareiškė atitinkamai 65 proc. ir 63,3 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Labiausiai žmogaus teises pažeidžiančios institucijos, daugumos apklaustųjų nuomone, yra antstoliai, policija ir teismai. Jomis nepasitiki atitinkamai 74,1 proc., 60,6 proc. ir 59,9 proc. respondentų.

Apklausa atlikta lapkričio 7 - 15 dienomis, joje dalyvavo 1001 respondentas. Tyrimas vyko 21 mieste ir 63 kaimuose, apklausti vyresni nei 18 metų asmenys.

Tyrimą užsakė Žmogaus teisių stebėjimo institutas.

Šių metų gruodžio 10 d. sukanka 60 metų, kai Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų