• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant didžiausioms metų šventėms, santykių terapeutė Daiva Babilevičienė „Žinių radijo“ laidoje „(Ne)toksiški santykiai“ pasakojo, kaip joms tinkamai pasiruošti. Ji pabrėžė, ką reikėtų dovanoti žmonėms pagal jiems tinkančią vieną iš penkių meilės kalbų.

Artėjant didžiausioms metų šventėms, santykių terapeutė Daiva Babilevičienė „Žinių radijo“ laidoje „(Ne)toksiški santykiai“ pasakojo, kaip joms tinkamai pasiruošti. Ji pabrėžė, ką reikėtų dovanoti žmonėms pagal jiems tinkančią vieną iš penkių meilės kalbų.

REKLAMA

D. Babilavičienė laidą „(Ne)toksiški santykiai“ pradėjo kalbėdama apie tai, kad šeimos susibūrimai daugeliui iš mūsų primena tam tikras muilo operas: dėl kažkurios smalsios tetos, įkyrių uošvių ar net pusbrolio, kuris, panašu, praleido asmeninių ribų paskaitą.

Jei jums skamba tai pažįstamai, nesijaudinkite, esate ne vieni, sako ji, ir tikrai yra suprantama, kad jūsų kantrybė ruošiasi tikram išbandymui: ne tik skrandis, bet ir kantrybė.

Kaip išlaikyti ramybę švenčių metu?

Paslaptis, kaip išlaikyti tą ramybę, anot D. Babilevičienės, yra.

„Mums tikrai reikia išmokti pasirūpinti savimi ir tai galime padaryti penkių meilės kalbų pagalba. Šiems laiko patikrintiems įrankiams suteiksime šventinį atspalvį tam, kad mūsų ryšys su savimi ir kitais būtų stipresnis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie penkias meilės kalbas yra parašyta netgi ne viena knyga. Manau, kad tai yra naudinga sistema, padedanti mums suprasti, kaip mes reiškiame ir priimame meilę.

REKLAMA

Nors žmogaus santykiai yra tikrai sudėtingi, kad juos būtų galima sutalpinti į penkias kategorijas, visgi šios meilės kalbos suteikia gana tvirtą pagrindą prasmingiems ryšiams kurti. Tik priminimui: penkios meilės kalbos susideda iš to, kaip mes galime priimti, suprasti meilę ir kaip mes duodame meilę“, – akcentavo moteris.

Pirmoji meilės kalba – patvirtinimo žodžiai

Santykių terapeutė supažindino su penkiomis meilės kalbomis.

REKLAMA
REKLAMA

Patvirtinimo žodžiai kai kuriems žmonėms tai reiškia, kad žodžiai yra svarbiausias meilės išraiškos būdas: komplimentai, dėkingumo išraiškos, žodinė parama tiesiogiai pasiekia jų širdį. Tokios frazės kaip „aš tave myliu“, „tu nuostabus“ reiškia labai daug tiems žmonėms.

Antroji meilės kalba – paslaugumas

Kai kurie žmonės tiki, kad veiksmai kalba garsiau už žodžius ir jie jaučiasi labiausiai mylimi, kai kiti atlieka kažkokius darbus dėl jų ar padeda jiems kasdieniniuose reikaluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečioji meilės kalba – kokybiškas laikas kartu

Tokie žmonės, kurie turi tą meilės kalbą, labiausiai vertina dėmesį ir laiką praleistą kartu. Jie trokšta nuoširdžių pokalbių, nedalomo dėmesio ir bendrų patirčių.

Ketvirtoji meilės kalba – fizinis prisilietimas

Tokiems žmonėms fizinis kontaktas yra meilės išraiška: apkabinimai, prisiglaudimai, laikymas už rankos, bučiniai. Tai yra tie būdai, kaip turintys šią meilės kalbą žmonės užmezga ryšį su kitais.

REKLAMA

Penktoji meilės kalba – dovanos

Tokiems žmonėms, kuriems patinka gauti dovanos, jos yra meilės ir dėkingumo simbolis. Kruopščiai parinkta dovana, kad ir kokia maža ji, gali reikšti labai daug.

Penkių meilės kalbų prasmingas panaudojimas

D. Babilevičienė toliau dalinosi, kaip mes galime panaudoti šias penkias meilės kalbas švenčių metu. Prieš pradedant vardinti, ji priminė, kad įtempti santykiai su šeima švenčių metu yra visiškai normalu.

REKLAMA

Anot jos, labai svarbu yra paleisti tai, kas jums nebetarnauja, tačiau taip pat verta stengtis rasti viduriuką tarp pagarbos sau ir ryšio su kitais išlaikymo. Specialistė išsamiau pakomentavo apie penkių meilės kalbų naudą ir kaip jas galima panaudoti šiuo laikotarpiu.

„Taigi, jeigu jūsų meilės kalba yra patvirtinimo, palaikymo žodžiai. Tai yra tiesiog gerumo metas. Ir jeigu jūs turite tetą, kuri yra labai smalsi, daug klausinėja, tampa įkyri. Pakeiskite pokalbio kryptį, pamalonindama ją nuoširdžiais komplimentais, padėkokite už rūpestį, pastebėkite, kaip ji pasipuošusi. Pamatysite, kaip tai suveiks teigiamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei tarp jūsų giminių yra žmonių, kurių meilės kalba yra paslaugumo, pagalbos gestai, tai švenčių metu padėkite jiems tvarkytis, ruošti vakarienę ir tokiu būdu parodysite jiems meilę. Tikrai pamatysite, kad įtampėlė nukris arba tiesiog pakils nuotaika.

Jeigu jūsų giminių meilės kalba yra kokybiškas laikas kartu, bandykite dovanoti jiems savo dėmesį, įsitraukdami į prasmingus pokalbius, dalykitės istorijomis, kurkite brangius prisiminimus ar naujas tradicijas.

REKLAMA

Taip pat, nepamirškime žmonių, kurie turi fizinį prisilietimą kaip meilės kalbą. Apkabinkite – tai padės jiems įveikti įtampą, sukurti artumo jausmą. Galbūt tiesiog prieinant uždėkite ranką ant peties, mažytės smulkmenos fizinio prisilietimo tikrai gali padaryti kalėdinius stebuklus.

Penktoji meilės kalba – dovanų gavimas. Aišku, per Kalėdas mes ar taip, ar taip dažniausiai keičiamės dovanomis. Čia turbūt reikėtų nepamiršti, jei žinote savo artimųjų rate žmonių, kuriems tos dovanos suteikia ypatingą reikšmę, tai nebūtinai tos dovanos turi būti didelės. Svarbiausia – mintys ir dėmesys, kad žmogus pasijaustų, kad per dovaną jūs išreiškiate rūpestį, meilę, galbūt net susižavėjimą“, – sakė D. Babilevičienė.

REKLAMA

Švenčių esmė – mažuose dalykuose

Kaip minėjo D. Babilevičienė, švenčių dvasia slypi tikrai labai mažuose, bet prasminguose dalykuose.

„Manau, kad visas Kalėdų stebuklas yra apie meilę ir ryšį, kurį mes galime turėti su kitais. Ir pabandžius tą meilę ir ryšį pasiekti per penkių meilės kalbų sistemą, galbūt nustebsite, kaip tos šventės gali praeiti be jokių dramų“, – pasisakė moteris.

Visą „Žinių radijo“ laidą galite klausytis čia:

Jei atsiras durnius, kuris visus tuos kliedesius perskaitė gal galėtų pora trejetu žodžių pasakyti kodėl perskaitė, kas privertė?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų