• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu padaugėjo bandymų, kai nesąžiningi žmonės stengiasi pasinaudoti patikliais asmenimis, ir, išgavę iš jų elektroninės bankininkystės slaptažodžius, vartotojo PIN kodus bei kitus duomenis, ima greituosius kreditus, naudojasi lizingo paslaugomis, vykdo įvairius finansinius nusikaltimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia veikla, kai žmonės įtikinami savo vardu atidaryti banko sąskaitą, sudaryti elektroninės bankininkystės paslaugų sutartį, o po to ir atskleisti jiems banko suteiktas konfidencialias tapatybės identifikavimo priemones (elektroninės bankininkystės vartotojo kodus, slaptažodžius, anketinius duomenis), yra netoleruotina ir neteisėta, atkreipia dėmesį „Šiaulių bankas“.

REKLAMA

Žmonių prašoma nesusivilioti sukčių siūlomu greitai ir lengvai gaunamu atlygiu (dažniausiai keliasdešimčia litų) ir nepasidaryti sau „meškos paslaugos“ – bet koks konfidencialių duomenų atskleidimas sudaro galimybę nesąžiningiems asmenims sužinoti informaciją apie kliento banko sąskaitą, ja pasinaudoti, ir taip sukelia pavojų kliento lėšų saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

„Toks patiklumas gali turėti sunkių pasekmių, pridaryti tūkstančiais litų skaičiuojamos žalos ir įklampinti žmones į nesibaigiančias skolas. Šiuo atveju nuo sukčiavimo apsaugoti gali tik atsargumas ir budrumas. Žmonės privalo jausti atsakomybę, saugoti savo teises ir nepamiršti saugios internetinės bankininkystės principo, liudijančio, kad tapatybės patvirtinimo priemonės gali būti žinomos tik klientui ir bankui“, – sako „Šiaulių banko“ prevencijos departamento direktorius Alvydas Remiečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sukčių aukomis dažniausiai tampa mažiau išprusę, asocialūs, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys asmenys, kurių prašoma savo vardu atsidaryti sąskaitas bei sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis neva tam, kad galima būtų internetu pervesti pinigus.

Bankas pabrėžia, kad norint pervesti pinigus į kliento sąskaitą, elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų nereikia – užtenka banko sąskaitos numerio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų