Gydytojas psichiatras Darius Ereminas demonstruoja įvarius eksponatus, kurių sukaupęs netoli tūkstančio. Ir apie kiekvieną iš jų gali papasakoti istoriją, kaip jis čia atsirado ir kam buvo skirtas.
Savo įkurtą muziejų aviacijos entuziastas vadina muziejumi žmogaus norui skristi. Eksponatus būsimam muziejui Darius pradėjo rinkti prieš dvidešimt metų, dėstydamas Vilniaus Gedimino technikos universitete.
„Studentams tada rodžiau šalmus, deguonies kaukes, kostiumus. Ir nuo to aš juos pradėjau rinkti. Tai va šitie dalykai pas mane, truputėli suvenyrų, truputi literatūros, truputi lėktuvų detalių, daug nuotraukų, daug plakatų, va tai“, – sako Muziejaus įkūrėjas Darius Ereminas.
Savo hobiu muziejaus šeimininkas užrietė užkrėtė ir draugę.
„Darius moka papasakoti, Darius moka sudominti, jis labai daug žino, jis labai plačiai žino. Jis papasakoja įdomiai, tai kai kiekvieną daiktą, kiekvieną eksponatą, kai kiekvieną naują va tokį daikčiuką žinai jo istoriją, kai žinai jo paskirtį, kai žinai kam dėl ko, darosi labai įdomu“, – pasakoja Diana Bočkienė.
Įdomiausiu jam pačiam eksponatu Darius Ereminas laiko gan retą, 1988 metais pagamintą, biplano tandemo konfigūracijos lėktuvą.
Lėktuvas nesunkiai išardomas, tad buvo per langus įkeltas dalimis ir surinktas.
Tačiau asmeniškai brangiausias eksponatas – Dariaus tėvo dokumentas.
„Visai neseniai tvarkydamas tėčio dokumentus radau, kad jis turi aviacijos mechaniko pažymėjimą. Jis sakė, kad kariuomenėje tarnavo ir mokėsi užvesti lėktuvą, bet tik čia radau dokumentus ir jie čia eksponuojami. Tai netikėčiausias eksponatas turbūt tas“, – teigia D. Ereminas.
Darius Ereminas sako, kad labai norėtų muziejų papildyti oro baliono krepšiu ir katapultos sėdyne. Per pirmą mėnesį muziejuje daug lankytojų dar neapsilankė, apžiūrėti užsuko tik artimi draugai ir bičiuliai bei vaikų grupė. Tačiau muziejaus šeimininkas pasiruošęs išsamiai ir įdomiai papasakoti apie „Žmogaus norą skristi“. Tik reikia iš anksto susitarti dėl apsilankymo.