Darbo rinkos specialistai negaili kritikos jaunimui: darbas jiems – ne vertybė | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje darbuotojų ieškantys darbdaviai ir darbo rinkos specialistai suka galvas ir nelabai supranta, kas vyksta su darbo ieškančiais bedarbiais. Siūlai darbą – neina. Jei sutinka dirbti – prašo didžiulių algų. 

Lietuvoje darbuotojų ieškantys darbdaviai ir darbo rinkos specialistai suka galvas ir nelabai supranta, kas vyksta su darbo ieškančiais bedarbiais. Siūlai darbą – neina. Jei sutinka dirbti – prašo didžiulių algų. 

REKLAMA

Kodėl taip yra ir kas vyksta Lietuvos darbo rinkoje, plačiau domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Geras darbuotojas – deficitinė prekė

Kavinių tinklo savininkas Vytautas Kratulis, sako, kad darbuotojų reikia ieškoti kaip su žiburiu.

„Mes neturime iš ko rinktis šiandien, nėra nei žmonių importo tinkamo, nei savų pritraukimo, nei svetimų atrankų nematau aš, kad būtų, kad veiktų visa tai“, –teigė bendrovės „Šviežia kava“ direktorius Vytautas Kratulis. 

Gerai dirbantis ir iš karto didelę naudą įmonei nešantis darbuotojas – deficitinė prekė darbo rinkoje. Naujokai ateina su tikslu gerai uždirbti ir nepersidirbti.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbuotojai daugiau renkasi negu darbdaviai, bet darbuotojai, aš suprantu, kad dažnas renkasi tiesiog pailsėti“, – tikino V. Kratulis.

REKLAMA

Darbdaviai pastebi, kad dabar ypač darbo vengia jaunimas, esą dirbti per sunku, o dažną vis dar išlaiko tėvai, tad dažnas universitetą baigęs jaunuolis darbe nepersitempia.

Darbas greičiausiai, kad nėra vertybė dabar, nes dabar galima labai pigiai keliauti, galima pigiai rengtis humanoje, galima viską daryti pigiai ir viską daryti. Tiktai nedirbti galima. Dabar galvose didžiausia krizė, visų“, – įsitikinęs „Šviežia kava“ direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaunoji karta dabar visgi ateina su kitu požiūriu. Ir dažnas iš jų galvoja, kad pirmiausia darbas turi teikti kažkokią prasmę, pačiam žmogui turi būti savirealizacijos, labai didelės, plačios savirealizacijos galimybės“, – aiškino „CV Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

Siūlo branginti vyresnius darbuotojus 

Sostinėje tarp darbdavių vyksta bekompromisė kova dėl gerų specialistų. Jie vieni iš kitų viliojami pačiais įvairiausiais būdais – priedais, atostogų kelialapiais, nemokamu maitinimu ir net keturių dienų per savaitę darbo grafiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojų nerandančiam verslininkui belieka svajoti apie futuristinius laikus, kai kavinėse kavą gamins ir žmones prie stalelių aptarnaus robotai. 

„Na, tai reikia pirkti geležis, robotus ir galvoti, kad viską turi padaryti kažkas kitas, ne mes“, – juokavo V. Kratulis.

Tad darbo rinkos specialistai siūlo labiausiai branginti vyresnius darbuotojus, kurie darbų nekeičia kaip kojinių ir dirba daugiau bei geriau nei jaunimas.

REKLAMA

„Dažnas iš jų supranta, kad darbas yra svarbiausias dalykas, labai stiprus, etiškas požiūris į darbą, didelis, aukštas lojalumas įmonei, dažnas iš jų, na, nelinkęs kaitalioti darbų“, – teigė „CV Online“ rinkodaros vadovė.

Turintiems darbus – prastos žinios dėl krūvio

Dar viena bėda – ne visi oficialūs bedarbiai iš tiesų darbo neturi. Bent jau statybos įmonėms akivaizdu – tūkstančiai dirba šešėlyje. Štai statybų sektoriuje skaičiuojama, kad vien tik butams su daline apdaila įrengti reikia apie 25 tūkst. statybininkų. Nors darbuotojų nėra, bet kažkas tuos butus ir namus įrengia.

REKLAMA

„Konkuruoti su tais, kurie dirba nelegaliai, statybinėms bendrovėms darosi sunku ir, aišku, žmogų pakviesti dirbti į įmonę ir dirbti legaliai, tai... nedaug atsiliepia. Paprastai atsiliepia tie, kuriems iki pensijos, pensinio amžiaus yra likę visai nedaug“, – sakė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Masinis darbuotojų trūkumas turi dvi medalio puses, deja, bet prastas – geriems specialistams krūviai augs ir kai kuriems jie jau tapo sunkiai pakeliami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dalis darbuotojų, ypatingai aukštos kvalifikacijos darbuotojai, jie pandemijos metu dirbo per nuotolį. Ir neretas tikrai klientas, kalbantis su juo, išreiškia tokį nuogąstavimą, kad jis yra perdegęs ir pervargęs“, – aiškino Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Ir tuo pat metu augs vis didesnė nemotyvuotų darbo ieškančių asmenų armija. Be tinkamos kvalifikacijos, patirties ir elementarių įgūdžių jie turės atlikti jiems pavestas darbo užduotis.

REKLAMA

„Nelinkę persikvalifikuoti, nelinkę įgyti naujų žinių, apskritai, jiems yra patogu taip, kaip yra, ir čia labiau mums rūpi, ką jie veiks“, – teigė „CV Online“ rinkodaros vadovė.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Darbas ir neturi buti kazkokia vertybe, tai tik budas gauti pinigu. Vertybe darbas gali buti tada kai tai nuosavas verslas.
Sneka nesamones ... ekspertai skaitosi .. cv banko :))) kas tau nores dirbi po 12 valandu ar 9 i diena be pietu ir dar po 6 dienas per savaite ? puse darbdaviu ka raso lapelije pries darba yra visiskas melas ... praktiskai turi dirbti uz 3 visada poto is 5 darbo dienu jau pasidaro "gal galite padirbit sestadieni" tai tada leiskite paklausti o kada susitvarkyti namus ? kada kazka suteikti sau kada pailseti ? as pats dirbu jau 11 metu tame paciame darbe dirbu 6 dienas per savaite po 9 valandas .. bet po bisk ija uatsibosta daryti daryti darbus kurie tau nepriklauso ...
Susikiskit savo kritika i visas kiaulių fermos siknas ir savęs nepamirškit. Už vargana grasi eit dirbti. Atsiciukinkit zurnaliugos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų