Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Darbo partijai 2013-ųjų antrojo pusmečio dotacija skirta neteisėtai.
Tai trečiadienį paskelbė teismas. Šis sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Į teismą dėl dotacijos „darbiečiams“ kreipėsi opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Konservatoriai reikalavo iš Darbo partijos atimti dalį valstybės dotacijos.
Anot TS-LKD, Darbo partija (leiboristai), kuriai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu pernai rugsėjį buvo skirta valstybės biudžeto dotacija, įregistruota 2013 gegužės 14 dieną. Ji nedalyvavo Seimo ir savivaldybių rinkimuose, pagal kurių rezultatus paskirstytos dotacijos, todėl, pasak konservatorių, neatitinka Politinių partijų kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo nuostatų. Konservatorių manymu, joks teisės aktas objektyviai negali nustatyti, kad po reorganizacijos naujai įsteigta politinė partija perima buvusių partijos rinkėjų pasitikėjimą.
Pernai rudenį valdančioji Darbo partija (leiboristai) po susijungimo su Krikščionių partija grįžo prie senojo pavadinimo. Darbo partija (leiboristai) ir Krikščionių partija buvo reorganizuotos susijungimo būdu į naują juridinį asmenį – Darbo partiją. „Darbiečiai“ pavadinimą keitė ir po susijungimo su dukterine Leiboristų partija, kuomet naujasis juridinis darinys pavadintas Darbo partija (leiboristai).
VRK praėjusių metų rugsėjo 9 dienos sprendimu „darbiečiai“ gavo per 1 mln. 771 tūkst. litų iš beveik 9,5 mln. litų paskirstytos sumos, po 2,1 lito už kiekvieną „darbiečių“ per praėjusius Seimo, Europos ir savivaldybių tarybų rinkimus gautą balsą.
Dėl reorganizacijos, po kurios formaliai įsteigtas naujas juridinis asmuo, partijos atžvilgiu nutraukta „juodosios buhalterijos“ byla, nors partijos vadovai buvo nuteisti dėl sukčiavimo.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.