• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant šiltajam metų sezonui gyventojai ima ieškoti sezoninių darbų. Dalis žmonių darbo dairosi užsienyje. Įdarbinimo specialistai pastebi, kad auga žmonių reikalavimai. Gyventojai nori ir gerų darbo sąlygų, ir didelio atlyginimo. Kartais Lietuvoje galima uždirbti netgi daugiau nei užsienyje, tačiau noras patirti nuotykių ir gyventi svetur skatina lietuvius įsidarbinti Kipre ar net Afrikoje.

Artėjant šiltajam metų sezonui gyventojai ima ieškoti sezoninių darbų. Dalis žmonių darbo dairosi užsienyje. Įdarbinimo specialistai pastebi, kad auga žmonių reikalavimai. Gyventojai nori ir gerų darbo sąlygų, ir didelio atlyginimo. Kartais Lietuvoje galima uždirbti netgi daugiau nei užsienyje, tačiau noras patirti nuotykių ir gyventi svetur skatina lietuvius įsidarbinti Kipre ar net Afrikoje.

REKLAMA

Įmonės „Darbų pasaulis“ vadovė Aurelija Radzevičienė tikino, kad sezoninio darbo reikėtų pradėti ieškoti jau dabar.

„Šiuo metu darbuotojų jau ima ieškoti viešbučiai Graikijoje ir Kipre. Ten sezonas prasideda jau kovo pabaigoje. Viešbučiuose dažniausiai nori įsidarbinti jaunimas.

Tuo metu žemės ūkio sektoriuje daugiausiai darbuotojų ieško Olandijos, Švedijos ūkiai. Ten darbų sezonas prasideda birželio mėnesį. Tačiau žmonės jau domisi šiais darbais“, – komentavo įdarbinimo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, darbdavių reikalavimai darbuotojams auga.

„Anksčiau netgi anglų k. buvo nebūtina, o dabar darbdaviai jau nori, kad žmonės mokėtų kalbas, turėtų vairuotojo pažymėjimą. Tačiau reikalavimai dar priklauso ir nuo pozicijos. Norint įsidarbinti viešbučiuose – būtinos užsienio kalbų žinios ir jos turi būti geros. Taip pat reikalaujama, kad darbuotojai turėtų darbo patirties.

REKLAMA

Žemės ūkyje reikalavimai – mažesni, būna iš trijų važiuojančių žmonių reikalaujama, kad bent vienas mokėtų susikalbėti angliškai“, – vardijo A. Radzevičienė.

Ji pastebėjo, kad su kalbų mokėjimu lietuviai problemų neturi, ypač jauni žmonės.

„Kalbant apie žemės ūkio darbus, kartais darbdaviai nustato ir amžiaus cenzą, pavyzdžiui, nepriima į darbą vyresnių nei 45 metų darbuotojų. Darbdaviai nori jaunesnių darbuotojų, nes baiminasi, kad vyresniems gali kilti kokių nors sveikatos problemų“, – sakė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienyje algos – ne visada didesnės

Anot A. Radzevičienės, darbuotojų atrankos vyksta skirtingai.

„Vieni darbdaviai atsirenka darbuotojus pagal gyvenimo aprašymą, kiti prašo telefoninio pokalbio, kurio metu tikrina žmonių anglų kalbos žinias. Dar kiti reikalauja pamatyti atvažiuojančių darbuotojų nuotraukas“, – pasakojo A. Radzevičienė.

Specialistė nurodė, kad žemės ūkio sektoriuje atlyginimai dažniausiai mokami už padarytą darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiek darbuotojas padaro, tiek jis ir gauna. Ūkininkams neapsimoka samdyti darbuotojų ir jiems mokėti valandinį atlyginimą. Ūkininkai paprasčiausiai nežino, nei koks sezonas bus, nei kaip darbuotojas dirbs.

O atlyginimai Graikijos ar Kipro viešbučiuose palyginti su Lietuvos algomis nėra jau tokie dideli. Jie siekia apie 1 tūkst. eurų. Tačiau žmonės juos renkasi, nes nori pamatyti kitą šalį, be to, jiems nereikia mokėti už maitinimą ir apgyvendinimą“, – komentavo A. Radzevičienė.

REKLAMA

Įdarbinimo specialistė skaičiuoja, kad lietuvių, norinčių dirbti užsienyje, reikalavimai didėja.

„Žmonės skaičiuoja, ar jiems tikrai apsimoka dirbti užsienyje. Pavyzdžiui, statybų sektoriuje ne visiems apsimoka vykti dirbti į užsienį.

Taip pat pastebime, kad sparčiai kyla ir darbuotojų kompetencijos, ypač jaunimo. Anksčiau būdavo, kad žmonės net nežinodavo, kas yra elektroninis paštas. Taip pat jie nemokėdavo užsienio kalbų. Dabar tik kas ketvirtas žmogus neturi užsienio, anglų kalbos žinių“, – komentavo A. Radzevičienė.

REKLAMA

Siūlo 5 tūkst. atlyginimą

Tačiau ne visi darbdaviai užsienyje siūlo mažus atlyginimus.

Pavyzdžiui, skelbimų portale „Skelbiu.lt“ ko gero didžiausia sezoninė alga siūloma autobuso vairuotojui Norvegijoje, t. y. 5–5,5 tūkst. eurų per mėnesį.

Darbas siūlomas trumpalaikis, nuo balandžio pradžios iki gegužės vidurio.

Skelbime nurodoma, kad ieškomas vairuotojas, turintis D kategoriją, vairuoti abiturientų šventės autobusą. Reikalaujama, kad darbuotojas būtų be žalingų įpročių ir mokėtų anglų arba norvegų kalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šventė vyksta taip: grupė abiturientų nusiperka arba išsinuomoja autobusą. Ir nuo balandžio vidurio ar gegužės 1 d. iki gegužės 17 d., Norvegijos nepriklausomybės dienos, sėda į autobusą važinėja ir švenčia vidurinės mokyklos baigimą.

Autobusas važinėja tam tikrų maršrutu, sustoja stotelėse, kur įlipa abiturientai iš kitų mokyklų. Šis maršrutas tęsiasi per visą Norvegiją, nuo Oslo iki Trondheimo. Tačiau autobuso vairuotojas važinėja tam tikrame regione“, – nurodoma skelbime.

REKLAMA

Taip pat rašoma, kas ieškomi malonūs ir kantrūs autobuso vairuotojai.

Skelbime žadama, kad šis vairuotojo darbas garantuos naujus įspūdžius. Be to, jeigu vairuotojas gerai dirbs, jis bus kviečiamas dirbti ir kitais metais ar gaus didesnį atlygį.

Ieškantys nuotykių vyksta dirbti į Afriką

Personalo atrankų agentūros „Ipra“ vadovė Giedrė Stepučinskienė pasakojo, kad padeda rasti darbuotojus tiek lietuvių, tiek užsienio šalių įmonėms.

REKLAMA

„Dirbame ne tik su standartinėmis kryptimis Europoje, bet ir Nigerijos, Tanzanijos, Kongo demokratinės respublikos, Ruandos, PAR ir kitų šalių įmonėmis. Šių šalių darbdaviai ieško vadybininkų bei administruojančio personalo pozicijų. Taip pat yra ir vadovų poreikis.

Kalbant apie kandidatų susidomėjimą šiomis kryptimis, pastebime, kad susidomėjimą lemia darbo užmokestis ir šalies grožis ar galimybės ne tik dirbti, bet ir pakeliauti“, – komentavo įdarbinimo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad dirbti Afrikoje ryžtasi daug darbo ir gyvenimiškos patirties turintys žmonės.

„Reikia įsivertinti visas galimybes, norint dirbti Afrikos šalyse. Taip pat svarbus ir psichologinis nusiteikimas, ir suvokimas, kad kultūrinis šokas yra neišvengiamas. Tai – ne tik avantiūra, bet ir įsipareigojimas abiem pusėms – tiek darbuotojui, tiek darbdaviui.

Juk žmogų apmokyti dar prieš jam išvykstant dirbti į kitą žemyną darbdaviui atsieina nemažai pinigų“, – pastebėjo G. Stepučinskienė.

REKLAMA

Anot jos, nors užsienyje vadybinio ir administracinio darbo pozicijas siūlo ir Europos šalys, žmonės aktyviau domisi egzotiškomis kryptimis.

„Juos tikriausiai vilioja didesnis darbo užmokestis ir papildomos naudos, pavyzdžiui, apmokami būstai, skrydžiai, automobilis ir kt.“ – vardijo G. Stepučinskienė.

tv3.lt

Užsakytas straipsnis. Mūsų valdžia labai nori kad kuo daugiau vietinių išvažiuotų iš Lietuvos. Kodėl ? Tam kad į jų vietą atsivežti kuo daugiau baltarusių, aladinų ir kitus džiunglių ir uolų gyventojus. Kodėl ? Todėl kad čia pelningas biznis. 1. Viena azijietiška nosis už laikiną leidimą gyventi Lietuvoje tarpininkui sumoka nuo 2.000 iki 2.500 eurų grynais. 20.000 burnų dauginame iš 2.000 eurų gauname 40 mln eurų grynais už kelis mėnesius. Neblogai ne ? Važiuojam toliau. Mūsų badaujantys tipo verslininkai su Bantley, X6 ir Infiniti mielai įdarbina kalnų gyventoją nes jis neturi jokių teisių, dirba jie po 12-16 valandų, o atliginimą, atostoginius ir kitas išmokas jeigu nori sumoki o jei nenori gali nemokėt o su vietiniu toks biznis nepraeis. Ir nesvarbu kad Lietuvių ir taip su kiekviena diena mažėja, svarbiausia uždirbti dar daugiau milijonų. Tuo pačiu metu kai 300.000 lietuvos jaunimo aria užsieny iš kurių bent pusė norėtų ir svajoja grižti tik reikia truputi pagerinti gyvenimą mūsų valdžia įsiveža 150.000 rusakalbių. Tokios valdžios kuri ant tiek nekestų savo žmonių Lietuvos istorijoje dar nebuvo
Ieškantiems nuotykių patarčiau Ukrainoje arčiau Donbaso ,,darbo'' paješkoti. O šiaip kas liečią šį straipsnį, tai tokių atlyginimų kuriuos ,,aukštos kvalifikacijos'' specialistams siūlo čia aprašyti darbdaviai tikrai nebūna, nebent aferistai lengvatikių ieško.
Eikit ju na x.. su tokiom rasliavom.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų