• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Psichikos ir fizinę negalią turinčius vaikus prižiūrinčios darbuotojos įtaria dirbančios ne tik savo darbą. Ir dėl to atlyginimas atrodo per mažas, – skelbia dienraštis „Vakaro žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensiono socialinės pedagogės padėjėja dirbanti Rima Vaišnorienė redakcijai guodėsi, kad darbo krūvis – didžiulis, o atlyginimas – vos didesnis už minimalų. Moteris sakė kalbanti ir daugelio kolegių vardu. Ji įtaria atliekanti ir savo darbą, ir tą, kuris padėjėjai nepriklauso.

REKLAMA

„Ateinu 6 val. ryto, dirbu iki 8 val. vakaro. Dvi dienas dirbu, dvi – laisva. Reikia vaikus suruošti į mokyklą, esančią kitame miesto gale: pakelti, nuprausti, aprengti, pavalgydinti. Vežame autobusiuku, paskui po užsiėmimų parvežame. Iki vėlaus vakaro vėl visus sužiūrėti, į lauką kasdien būtinai išvesti, gesinti konfliktus, raminti agresyvius vaikus. Yra tokių, kurie ypač sunkiai kontroliuojami“, – dėstė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu socialinė ar specialioji pedagogė, anot R.Vaišnorienės, ateina apie 8 valandą, išgeria kavutės ir apie pietus pradingsta. Visas darbo su neįgaliais vaikais krūvis esą gula vien ant padėjėjų pečių.

„Kai pensione buvo nutrauktas globotinių ugdymas, daug specialiųjų pedagogių buvo atleista, išmokėtos išeitinės išmokos, tačiau po kurio laiko pamatėme, kad jos vėl čia dirba, – stebėjosi R.Vaišnorienė. – Neapsikentusi nuėjau pas direktorių. Ir gavau pasiūlymą rašyti pareiškimą atleisti iš darbo. O kur eiti, kai darbų nesimėto? Kitos padėjėjos irgi kenčia, bet tyli.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Direktorius - bejėgis

Įstaigos direktorius Juozas Laurynas sutiko, kad socialinių pedagogų padėjėjų darbas - labai sunkus, o atlyginimas su visais priedais už ypatingas sąlygas siekia vos 1000 litų.

„Kiekvienas dirba savo darbą – tą, koks numatytas pagal patvirtintus normatyvus, – tikino jis. – Padėjėjos turi visą dieną prižiūrėti globotinius. O pedagogių darbas – probleminiai atvejai (aišku, jie  nebūna dažni), bendravimas su globotinių tėvais, padėjėjų darbo planavimas, priežiūra ir t. t.“

REKLAMA

Direktorius patvirtino, jog nutraukus globotinių ugdymą 8 specialieji pedagogai buvo atleisti iš darbo, gavo išmokas. Tačiau iškart įsidarbino kitose specialiosiose mokyklose ir (jau kaip jų atstovai) ateina padirbėti su tais globotiniais, kurie netransportuotini. Perkėlimo dirbti iš vienos įstaigos į kitą, apsieinant be išeitinių išmokų, esą nebuvo galima atlikti, nes to nenumato Darbo kodeksas.

Virginija Grigaliūnienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų