Šiuolaikinis biuras – tikras neteisingų mitybos strategijų skleidėjas, pradedant nuo saldainių lėkštelės priimamajame ir baigiant sumuštiniais, atnešamais posėdžio metu. Reikia nepamiršti ir nesibaigiančių gimtadienių šventimų, kurių metu valgomi tortukai ir kitokie saldumynai.
Bristolio universiteto eksperimentinės psichologijos profesorius Piteris Rodžersas (Peter Rodgers) sako, kad esant tokioms sąlygoms sunku kontroliuoti svorį, nes žmogus užprogramuotas valgyti tai, kas priešais jį padėta, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Eksperto teigimu, pati psichologija skatina žmogų vartoti. Šis mechanizmas susiformavo evoliucijos metu. Tačiau sėdimas darbas ir neteisinga mityba du kartus padidina antsvorio arba nutukimo riziką. Be to, žinoma, jog žmonės, kurie didžiąją laiko dalį sėdi, 54 proc. dažniau miršta nuo širdies smūgio.
P. Rodžersas teigia, kad kiekviename biure yra „maitintoja“, kuri reguliariai atneša į darbą kokių nors skanėstų. Specialistai teigia, jog tai liudija apie žmogaus pažeidžiamumą. Atnešdamas bendradarbiams skanėstų žmogus jaučiasi reikalinga, mano kontroliuojantis aplinką. Aišku, gali būti, kad toks žmogus turi ir egoistinių sumetimų: jis pats negali kontroliuoti savo svorio, todėl maitina kitus, kad numalšintų kaltės jausmą.
Na, o įprotis pietauti prie darbo stalo taip pat neprives prie gero. Darydamas kelis darbus iš karto žmogus neleidžia savo organizmui suvokti, kad jis jau pasisotino. Galiausiai suvalgoma daugiau maisto nei reikia.