Po daugiau nei metus visuomenėje vykusių diskusijų Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projektui, diskusijos dėl strategijos bus toliau tęsiamos Seime ir visuomenėje.
Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“ parengta ir grindžiama žmonių siūlymais ir mintimis. Daugiau kaip tūkstantis piliečių idėjų virto dvidešimtmetį apimančiu šalies raidos dokumentu.
Šia strategija siekiama pažadinti visuomenės ir kiekvieno jos nario kūrybiškumą, susitelkti prie idėjų, kurios padėtų Lietuvai tapti modernia, veržlia, atvira pasauliui, puoselėjančia savo nacionalinį tapatumą šalimi.
Lietuva turėtų tapti šalimi, kurioje išlaisvintas žmonių kūrybiškumas atveria plačias saviraiškos galimybes ir kurios gerovę kuria atsakingi, kūrybingi ir atviri žmonės. Kurdami savo šalį, turėtume branginti istorinę atmintį, mokytis iš geriausios kitų šalių patirties, siekti kultūrinio, socialinio ir ekonominio bendrumo su Šiaurės ir Baltijos regiono valstybėmis.
Įgyvendindami Strategijos viziją, turėtume vadovautis pažangai svarbiomis vertybinėmis nuostatomis. Tai: atvirumas kitokiam požiūriui, pozityvioms iniciatyvoms, dialogui, bendradarbiavimui, naujovėms; kūrybingumas generuojant vertingas idėjas ir jas įgyvendinant, iššūkius vertinant kaip naujas galimybes savo sėkmei kurti; atsakomybė už savo veiksmus, moralumas, aktyvus rūpinimasis ne tik savimi, bet ir savo aplinka, bendruomene, savo šalimi.
Strategijos paskirtis - kurti tokią aplinką, kuri sudarytų sąlygas skleistis pažangos vertybinėms nuostatoms. Išskiriamos trys esminės pažangos sritys - visuomenė, ekonomika ir valdymas. Šių sričių pokyčiai įtvirtins pažangos vertybines nuostatas. Pažangos vertybės taps sąmoningu žmogaus siekiu kiekvienoje iš pažangos sričių, o viešojoje politikoje - svarbiausiais vertinimo kriterijais priimant strateginius sprendimus.
Pagal strategiją pokyčiai turės įvykti ekonomikoje, visuomenėje ir valdyme. Tik kūrybingumą ugdančioje erdvėje užaugęs ir gyvenantis atsakingas ir iniciatyvus žmogus gebės kurti ir būti sumanios visuomenės dalis. Naudodamasi šios visuomenės kūrybinėmis galiomis, sumani ekonomika, grindžiama žiniomis, verslumu ir atsakomybe, kurs aukštą pridėtinę vertę ir materialinį pagrindą visuomenės gerovei. Kokybinę visuomenės ir ekonomikos kaitą palengvins įgalinantis ir efektyvus, naudingas bei geros kokybės paslaugas užtikrinantis sumanus valdymas.Įgyvendinus viziją, 2030 metais Lietuva bus tarp 10 pažangiausių ES valstybių narių pagal gyvenimo kokybės indeksą (dabar 23 vieta ES), laimės indeksą (dabar 20 vieta ES), demokratijos indeksą (dabar 21 vieta ES), pasaulio konkurencingumo indeksą (dabar 17 vieta ES), globalizacijos indeksą (dabar 26 vieta ES), suminį inovatyvumo indeksą (dabar 25 vieta ES).
Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“ yra pagrindinis planavimo dokumentas, su kuriuo turi būti derinami valstybės planai, programos ir kitos viešosios politikos iniciatyvos.