„ ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija – red.) rekomenduoja labai paprastą dalyką: kad žurnalistų saugumas turi išlikti kaip nuolatinė tema ir rūpestis kiekvienai redakcijai, kuri siunčia savo žurnalistus atlikti savo profesiją“, - laidoje „Aktualioji valanda“ trečiadienį sakė D. Radzevičius.
Jis, remdamasis tarptautinio komiteto, skaičiuojančio žurnalistus, žūvančius darbe, duomenimis, nurodė, kad nuo 1992 metų gerokai daugiau nei 1000 žurnalistų žuvo savo darbe. D. Radzevičius pažymi, kad pasaulyje kasmet žūdavo apie 70 žurnalistų, o pastaraisiais metais žuvo 61 žurnalistas.
„Atrodė, kad viena kita gyvybe mažiau palieka šitą pasaulį, bet paskutiniai įvykiai ir „Charlie Hebdo“ redakcijoje, ir šitas įvykis rodo, kad į statistiką nereikia žiūrėti. Žmonių, kurie dirba žurnalistikoje, gyvybė nuolat yra pavojuje, net kai temos atrodo visai nekaltos, nes tiek tarptautinės teroristinės grupuotės, tiek agresyvią politiką propaguojančių šalių politiniai lyderiai yra vienaip ar kitaip prisidėję ir skatina, kad būtent žurnalistai nukentėtų dėl savo darbo. Dideliuose politikų, teroristų ir kitų organizacijų žaidimuose, deja, bet pirmiausia kenčia žurnalistai“, - kalbėjo D. Radzevičius.
Jis pažymi, kad kiekviena žurnalisto žūtis yra ne tik baisi tragedija mūsų kolegoms, bet ir skaudi pamoka, parodanti didelę atsakomybę redakcijų, kurios siunčia žurnalistus į karštus taškus ir kaip turi saugotis patys žurnalistai:
„Redakcijos šiandien ieško, kaip optimizuoti įvairius kaštus ir dažnai kolegas žurnalistus palieka be socialinių garantijų, tai net ir įvykus bet kokiai nelaimei, sužalojus ar žuvus žurnalistams, jų artimieji ir net vaikai dažnai lieka be jokių socialinių garantijų“, - sakė D. Radzevičius.
Trečiadienio rytą buvo nušauti du tiesioginį reportažą rengę žurnalistai – 24 metų reporterė Alison Parker ir 27 metų operatorius Adamas Wardas.