Nuo sausio pirmos dienos vietoje Lietuvoje veikusių 56 teritorinių prokuratūrų pradeda veikti 5 apygardų prokuratūros. Jose kuriami specializuoti procesiniai skyriai, o apylinkių prokuratūros tampa apygardų prokuratūrų padaliniais
Šiandien, įsigaliojus prokuratūros įstatymo pataisoms, generalinis prokuroras Darius Valys patvirtino naują prokuratūros struktūrą.
Pertvarkyta struktūra, anor jo, bus racionalesnė, labiau atitinkanti Europos standartus: "Prokuratūros struktūros pertvarkymais siekiama nustatyti optimalesnį prokuratūros sistemos administravimo mechanizmą, aiškiau apibrėžti atskirų prokuratūros grandžių vadovų kompetencijas ir atsakomybes, sustiprinti ekonominių, finansinių, korupcinių nusikalstamų veikų tyrimus, juos koncentruojant apygardų prokuratūrų specializuotuose padaliniuose“.
Įgyvendinant naujos prokuratūros struktūros pakeitimų pirmąjį etapą, keičiami ir pareigybių etatų sąrašai.
Įspėjimai apie atleidimą iš darbo įteikti 44 apygardų prokuratūrų vyriausiųjų prokurorų pavaduotojams ir padalinių vyriausiesiems prokurorams, taip pat kai kuriems apylinkių prokuratūrų darbuotojams. Visiems atleidimo lapelius gavusiems prokurorams ir darbuotojams bus siūlomos kitos pareigos.
Buvę pavaduotojai virto paprastais prokurorais, o vyriausieji prokurorai taip pat liks eilliniais. Daugeliui sumažini koeficientai ir atlyginimai.
Nauja prokuratūros struktūra įsigalios nuo šių metų gegužės 4 d.
Antruoju prokuratūros struktūros pakeitimų etapu šiais metais bus pertvarkoma apylinkių prokuratūrų struktūra, siekiant jas sustambinti ir suderinti su policijos bei teismų teritorijomis. Tai taip pat padės suvienodinti prokurorų darbo krūvius, racionaliau administruoti ir užtikrinti efektyvesnę prokurorų proceso veiklos kontrolę.
Beje, Estijos prokuratūra, kurią, kaip pavyzdį pasitelkė Lietuvos prokuratūrų vadovai, jau ketina vėl smulkintis, nes pablogėjo bylų tyrimo priežiūrą, o į teismui atėidavo prokurorai, nenutuokiantys bylos niuansų,