• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiai balsas.lt penkiakovininkė Donata Rimšaitė atvyko duoti interviu tiesiai iš oro uosto.

Specialiai balsas.lt penkiakovininkė Donata Rimšaitė atvyko duoti interviu tiesiai iš oro uosto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt vaizdo konferencijoje ketvirtadienį dalyvavusi 23 metų penkiakovininkė Donata Rimšaitė pasakojo, kad į Lietuvą atvyko norėdama išsakyti savo poziciją Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinėje asamblėjoje, kuri penktadienį svarstys, ar leisti jai atstovauti Rusijai Londono olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

„Situacija – sudėtinga. Išvykau iš Lietuvos tik dėl asmeninių reikalų. Nesvarbu, kokiai šaliai aš atstovaučiau: ar tai būtų Rusija, ar kita šalis, esu Donata Rimšaitė. Vardo ir pavardės nekeičiau ir bet kokie mano laimėjimai bus siejami su Lietuva. Esu dėkinga savo šaliai už viską, ką ji man davė“, – į redakciją tiesiai iš oro uosto atvykusi kalbėjo D. Rimšaitė.

REKLAMA
REKLAMA

– LTOK atstovai sakė, kad gavo tavo prašymą kreiptis į generalinę asamblėją, bet to padaryti neleis. Ar, kaip teigiama, norėjai tarti atsiprašymo žodį?

– Norėjau išsakyti savo poziciją.

– Kokį LTOK generalinės asamblėjos sprendimą tikiesi išgirsti?

– Žinoma, tik teigiamą. Viltis miršta paskutinė.

– Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacija mūru stoja už tave ir žada kovoti net Sporto arbitražo teisme Lozanoje. Iš to reikia suprasti, kad esi labai svarbi ir į tave dedama daug vilčių. Ar pati nejauti netiesioginio psichologinio spaudimo?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Spaudimas visuomet jaučiamas. Situacija nėra maloni. Kiek jie deda vilčių, stengiuosi apie tai negalvoti.

– Kieno paramos ar supratimo sulaukei iš Lietuvos sporto funkcionierių, kai išvykai į Rusiją? Ar tokių apskritai buvo?

– Išvykusi į Rusiją nebendravau su Lietuvos sporto atstovais. Tad negalėjo būti jokio kontakto.

REKLAMA

– Pati nemėginai užmegzti to kontakto ar su tavimi niekas nekalbėjo?

– Susiklostė sunki situacija. Stengiausi tylėti ir nekelti daugiau problemų. Maniau, kad taip bus teisingiau. Apskritai daugumoje straipsnių tiek Lietuvos, tiek Rusijos pasipylė daug interpretacijų, o mėginti sakyti, kad tai netiesa – bergždžias reikalas, nes bus dar daugiau interpretacijų. Todėl ir pasirinkau tylėjimo poziciją, nes kiekvienas žodis pavirsdavo penkiais.

REKLAMA

– Kas iš tikrųjų nutiko 2010 metų pabaigoje?

– Neteisingas buvo mano sprendimas, kad neįspėjau LTOK ir Kūno kultūros ir sporto departamento atstovų, bet su treneriu kalbėjau ir apie norą išvažiuoti jam buvo žinoma. Iš dalies apie tai buvo žinoma jau vasarą, bet konkrečiai apsisprendžiau būtent gruodžio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar Rusijoje skaitei, ką apie tave rašo Lietuvos žiniasklaida. Kaip į tai reaguoji?

– Daug negatyvių atsiliepimų, yra ir palaikančių mane žmonių, tačiau stengiuosi neskaityti Lietuvos žiniasklaidos. Taip ramiau.

– Komentaruose tave vadina tėvynės išdavike ar patriotiškus jausmus pamynusia sportininke. Ką galėtum atsakyti?

REKLAMA

– Niekada neatsisakiau Lietuvos pilietybės ir neskelbiu, kad esu rusė. Esu lietuvė, gimusi Lietuvoje, užaugusi Vilniuje. Myliu savo šalį. Negaliu teigti, kad esu kitos šalies atstovė.

– Bet šiuo metu turi Rusijos pasą?

– Taip susiklostė situacija, kad teko priimti Rusijos pilietybę, kai ištekėjau.

– Jeigu galėtum sugrąžinti laiką, kokį sprendimą priimtum – liktum Lietuvoje ar išvyktum į Rusiją?

REKLAMA

– Tiesiog vykčiau pas savo mylimą žmogų. Nesvarbu, kur jis yra.

– Jeigu dalyvautum Londono olimpiadoje, kokio rezultato lauktum?

– Sau nekeliu jokio kito tikslo, kaip dalyvauti ir parodyti viską, ką galiu. Rezultatus suplanuoti olimpiadoje tiesiog nerealu.

– Ar sprendimas neleisti dalyvauti olimpinėse žaidynėse Londone, kaip teigia RŠPF prezidentas Viačeslavas Aminovas, sužlugdys tavo sportinę karjerą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Tai bus didelis minusas mano sportinei karjerai. Sportininko gyvenimas trumpas. Man jau 23 metai, olimpiados metu bus 24. Niekas negali pasakyti, kaip bus dar po ketverių metų, kai man bus 28 metai. Traumos, ligos, bet kas gali sutrukdyti. Be to, esu ištekėjusi ir niekada nežinai, gal vaikai pasirodys...

REKLAMA

– Ką darysi toliau, jei nebus leista dalyvauti Londono olimpiadoje?

– Treniruosiuosi toliau, startuosiu Europos ir pasaulio čempionatuose, tęsiu savo sportinę karjerą.

– Gal gali ką nors pasakyti apie savo vyrą?

– Stengiuosi apie jį nekalbėti. Užtenka aš kenčiu, nenoriu, kad ir jį trukdytų.

TIK FAKTAI

D. Rimšaitė kol kas neturi kelialapio į Londono olimpiadą. Nuo šalies gali vykti dvi atstovės. Kaip teigė Donata, dvi Rusijos penkiakovininkės jau iškovojo bilietą į Londoną. Iškovoti kelialapį D. Rimšaitė dar turi galimybę pagal reitingo taškus arba pasaulio čempionate užėmusi 1-3 vietas. Jeigu pavyktų D. Rimšaitei iškovoti kelialapį į olimpiadą, kas iš trijų pretendenčių vyktų į Londoną, dar spręstų RŠPF.

REKLAMA

KOMENTARAS

Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė:

„Mano pozicija? Aš leisčiau jai dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse. Ji ištekėjo, turi pilietybę tos valstybės. Reikia visiems suteikti galimybę. Aišku, čia ne man spręsti. Londone bus daug daugiau ir gal stipresnių varžovių. Donata tikrai ne vienintelė, su kuria tektų varžytis. Aš žiūri į tai pozityviai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų