Net 17 metų po žeme tūnojusios cikados ropščiasi į žemės paviršių 15-oje Amerikos valstijų.
„Tai – neįtikėtinas reginys. Niekur kitur mūsų planetoje to neišvysite. Tai – vienintelė vieta Žemėje, kur kas 17 metų pasirodo milijardai, o gal ir trilijonai cikadų“, – sako mokslininkas Michael Raupp.
Nykščio dydžio vabzdžiai bauginamai didelėmis, raudonomis akimis išlenda iš žemės gelmių maždaug trims savaitėms – net tik savo svirpimu drumsti tylos, bet ir poruotis, dėti kiaušinėlių ir galiausiai žūti.
„Žinau, kad daugelis žmonių bijo cikadų, bet jos nekanda. Tik nerekomenduoju leisti joms lįsti į nosį. Cikados labai įdomūs vabzdžiai ir žmonės tikrai neturėtų jų baimintis“, – tęsia jis.
O štai virtuvės šefas Tobias siūlo į cikadas ne tik pažiūrėti, bet ir jų paragauti. Iš pradžių jis cikadas apverda, paskui pakepina. Šefas sako, kad šie vabzdžiai – baltymų šaltinis. Ir priduria, kad cikadų paragavę žmonės nustemba – jų skonis lyg jūrų gėrybių.
„Žmonės paragauja cikadų ir sako: „Ooo, jų skonis kaip krevečių“. Vakar ir pats ragavau jų po ilgo laiko ir galiu patvirtinti – skonis tikrai toks“, – teigia virtuvės šefas Tobias Padovano.
Džiaugiasi ir restorano lankytoja.
„Valgyti cikadas ganėtinai keista, bet, tiesą sakant, skonis neblogas“, – restorano lankytoja Michele Becker.
Mokslininkai juokauja, kad cikados žalą daro tik žmonių nervams ir ausų būgneliams. Jau netrukus į šefo keptuvę nepatekę cikadų patinėliai garsiu svirpimu ims vilioti pateles.