Vyro lytinius organus primenantis piešinys ir dvi svastikos ant akmens nupieštos, greičiausiai, šeštadienio naktį. Policija pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl vandalizmo. Seniūnas, kurio teritorijoje stovi paminklas stribams, niršta: statinys – jokia vertybė, o štai antrą mėnesį seniūnija turi plauti tepliones.
„Aš plausiu, reikės ir plausiu. Bet kiek tai gali tęstis? Jisai niekam – nei kultūros paveldui, nei genocido aukų. Iš tikro jisai kaip ir bešeimininkis virsta. Savivaldybės balanse jo irgi nėra“, - kalbėjo Šunskų seniūnas Rimas Lekeckas.
Seniūnas siūlo paminklą išvežti į sovietinių skulptūrų parką Grūte. Ten esą jo jau laukia.
Po pirmo incidento prieš mėnesį NKVD pareigūnams pastatytu ir kažkieno dabar vis aptepliojamu paminklu susidomėjo Rusijos ambasada. Atstovai buvo ir atvažiavę į Grybinės kaimą. Esą niekas apie šioje vietoje žuvusius stribus ir pastatytą paminklą nežinojo.
„Praeitą kartą atvežė, padėjo prie to paminklo raudonus gvazdikus, pagerbė kaip savo žuvusius piliečius“, - sakė R. Lekeckas.
Kad dėl beverčio akmens be reikalo šokdinama policija ir valdininkai, dabar sutinka ir Marijampolės valdžia.
„Aš manau, kad tikrai būtų geriausia, kad jisai patektų į Grūto parką, kur ir kiti to laikmečio paminklai. Nes pastatyti sargą prie to paminklo, kad jo neniokotų, tikrai manau, kad nepavyks“, - kalbėjo Marijampolės vicemeras Povilas Isoda.
Paminklas Grybinės kaime buvo sukėlęs aistrų ir prieš ketvirtį amžiaus, Nepriklausomybės pradžioje. Mat daug kas nebesusigaudė, kam skirtas šis akmuo. Iš pradžių sovietmečiu užrašas skelbė, kad čia žuvo 21 tarybinis aktyvistas.
Tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę lentelė, šlovinanti stribus, buvo užtepta. Ir tas pats paminklas jau buvo paskirtas Lietuvos partizanams. Pasakojama, kad 1946-ais metais šioje vietoje per mūšį žuvo 21 stribas ir trys partizanai.
Išsamiau - TV3 reportaže