Rusijos strateginių bombonešių pajėgų vadas sako, kad jo lėktuvai lengvai sunaikintų JAV taikinius Lenkijoje, o buvęs Rusijos karinių oro pajėgų vadas ragina rengtis ir Baltijos šalių bombardavimui.
LTV naujienų tarnyba praneša, jog generolas Igoris Chvorovas pareiškė, kad jei Jungtinės Valstijos Lenkijoje ir Čekijoje įsteigtų priešraketinio skydo bazes, bet kuris iš strateginių Rusijos lėktuvų galėtų elektroniniu būdu blokuoti jų veiklą arba juos sunaikinti.
Buvęs oro pajėgų vadas Piotras Deinekinas pareiškė, kad Amerika gali raketas dislokuoti ir Baltijos šalyse, todėl generalinis štabas
Dėl to generalinis štabas turįs imtis ne tik adekvačių atgrasymo priemonių – bet ir pasirengti sunaikinti šiuos objektus.
Seniai numačiusi tokią galimybę, Lenkija žada reikalauti, kad steigdamos savo bazes Jungtinės Valstijos aprūpintų ją ir priešlėktuvinėmis raketomis „Patriot“. Vašingtonas kol kas nelabai linkęs patiekti tokių sistemų – bet Rusijos generolų žodžiai padėtį gali pakeisti.
Prieš keletą savaičių Rusijos strateginių pajėgų vadas Nikolajus Solovcovas pareiškė, jog naujos bazės Lenkijoje ir Čekijoje gali tapti strateginių raketų pajėgų taikiniu.
Tuo metu Europos Sąjungoje (ES) atsiranda balsų, smerkiančių Lenkiją ir Čekiją dėl sutikimo derėtis dėl amerikiečių bazių. Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas Jungtinių Valstijų planą vadina nesuvokiamu.
Jis pabrėžia, kad Europoje nebus stabilumo, jei rusai bus užspęsti į kampą, tad ragina priversti lenkus ir čekus solidarizuotis su Europos pozicija.
ES pirmininkaujančios Vokietijos diplomatijos vadovas Frankas Walteris Steinmeieris siūlo ramiai aptarti Vašingtono planus Sąjungoje, NATO ir su Rusija.
Rusijos saugumo taryba pirmadienį paskelbė kurianti naują nacionalinę karinę doktriną, kuri atsižvelgs į augantį jėgos vaidmenį pasaulyje, kai ginkluotosios pajėgos naudojamos politiniais ir ekonominiais tikslais. Keisti doktriną būtina, sakoma, dėl geopolitinių pokyčių ir dėl Rusijos ekonominės raidos.
Jungtinės Valstijos Maskvos pranešime neminimos, bet užsimenama, kad naujoji doktrina bus atsakas į NATO stiprinimą ir kariuomenės pergrupavimus.
Rusijos saugumo taryba sako, kad didžiosios šalys vis daugiau dėmesio skiria ginkluotei gerinti ir naujoms karo technologijoms.
Anksčiau Rusijos spauda yra paskelbusi, kad iš būsimosios karinės doktrinos dings nuoroda, kad Rusija yra ištikima taikai, užtat atsiras leidimas naudoti jėgą užsienyje, jei jos piliečių interesams kiltų pavojus.