• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento vadovas Gediminas Šiaudvytis, prieš mėnesį atsistatydinęs iš pareigų per vadinamąjį "konsulų skandalą", atmeta žiniasklaidoje pateikiamus užsienio reikalų ministro Antano Valionio kaltinimus dėl neteisėtų atlygių iš Rusijos ir Baltarusijos turizmo firmų.

REKLAMA
REKLAMA

"Jokių neteisėtų ryšių su užsienio firmomis ir piliečiais nepalaikiau ir tuo labiau iš jų niekada nesu paėmęs jokio neteisėto atlyginimo", - rašo G. Šiaudvytis antradienį (08.26) “Eltai” perduotame pareiškime.

REKLAMA

Buvęs diplomatas Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo dirbti 1991 metais. 2001 m. lapkričio 5 d. buvo paskirtas LR URM Konsulinio departamento direktoriumi.

"Noriu paaiškinti, kad, vadovaudamas tokiai daugiasluoksnei struktūrai, kokia yra Konsulinis departamentas, buvau susijęs ne tiek su praktiniu darbu, kurį paprastai tiesiogiai kuruoja departamento skyriai (konsulinė pagalba, legalizavimo, asmens dokumentų ir vizų klausimai ir t.t.), kiek su konsulinės politikos formavimu ir įgyvendinimu", - rašo G. Šiaudvytis.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškimo autorius primena, kad pagrindiniai Kaliningrado tranzito praktinio įgyvendinimo mechanizmai buvo sukurti Konsuliniame departamente.

"Tai, kad ši analogų neturinti ir gyvybingumą įrodžiusi schema užtikrina pagrindinius Lietuvos interesus - suverenią teisę kontroliuoti užsieniečių judėjimą ir integralumą į Šengeno erdvę, - pripažino tiek politikai, tiek ir žiniasklaida. Ši schema, kaip žinoma, visiškai skiriasi nuo pradinių Rusijos siekių, todėl kaltinimas, kad sistemingai pažeidinėjau darbo su valstybės paslaptimis tvarką, t.y. savo veikla sukėliau grėsmę Lietuvos interesams, ar, kaip formuluojama, galėjau tapti "pažeidžiamas", yra be pagrindo", - pabrėžia G. Šiaudvytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat rašo, jog savo diplomatinėje veikloje siekęs, kad, nepaisant griežtų įsipareigojimų Europos Sąjungai vizų politikos srityje, vizų režimas su rytiniais kaimynais išliktų kiek įmanoma laisvesnis.

"2002 m. vadovavau konsulinėms konsultacijoms su Rusijos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijomis. Konsultacijų rezultatas - pasirašytos unikalios visame Europos Sąjungos kontekste sutartys dėl abipusių piliečių kelionių, kuriose numatoma daugelis lengvatų vizų išdavimo procedūrose, pvz.: nemokamos daugkartinės vizos be kvietimų Lietuvos piliečiams į RF Kaliningrado sritį, daugkartinės pigesnės vizos be kvietimų į Baltarusiją pasienio gyventojams, daugkartinės vizos be kvietimų Lietuvos vežėjams. Buvo pradėtos konsultacijos su Ukraina, kad LR piliečiai galėtų vykti be vizų, o ukrainiečiai vizas, tarp jų ir daugkartines, gautų be kvietimų ir nemokamai", - rašo G. Šiaudvytis.

REKLAMA

Pareiškime buvęs Konsulinio departamento vadovas primena, jog dar 2002 m. jis buvo informavęs savo vadovybę apie tai, kad vizų išdavimo schema yra netinkama, ir pasiūlęs būdus, kaip šią situaciją taisyti. "Tačiau į tai nebuvo atsižvelgta", - apgailestauja G. Šiaudvytis.

Septyni konsuliniai pareigūnai buvo priversti atsistatydinti liepos mėnesį paaiškėjus, kad jie ėmė neteisėtą atlyginimą už tarpininkavimą turizmo firmoms gaunant Lietuvos vizas.

REKLAMA

Žiniasklaidos teigimu, penki dėl vizų skandalo atsistatydinę diplomatai, tarp jų ir buvęs Konsulinio departamento vadovas G. Šiaudvytis, kreipėsi į teismą, reikalaudami pripažinti, kad tarnybos sutartis su jais esą buvo nutraukta neteisėtai. Jie tvirtina, kad prašymai atsistatydinti buvę išgauti neleistinomis priemonėmis, naudojant psichologinį smurtą.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų