• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Dažnai manoma, kad jeigu danties neskauda, reiškia jokių odontologinių problemų neturime. Visgi, realybė kiek kitokia. Pamiršus tinkamą dantų ir burnos ertmės priežiūrą, problemos įsisenėja, o kelio atgal, dažnai, jau nebūna ir tenka susidurti su liūdnomis pasekmėmis.

Dažnai manoma, kad jeigu danties neskauda, reiškia jokių odontologinių problemų neturime. Visgi, realybė kiek kitokia. Pamiršus tinkamą dantų ir burnos ertmės priežiūrą, problemos įsisenėja, o kelio atgal, dažnai, jau nebūna ir tenka susidurti su liūdnomis pasekmėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Burnos higienistė Ermana Untulienė pasakoja apie svarbiausius dantų ir burnos ertmės priežiūros įpročius bei pateikia esminius įpročius, kurie užtikrins sveiką ir baltą šypseną.

REKLAMA

1. Burnos higiena

Vienas svarbiausių įpročių, siekiant turėti sveikus dantis – reguliari burnos higiena ir dantų apnašų kontrolė. Pastarajam tikslui – dantų apnašų kontrolei į pagalbą rekomenduojama pasitelkti reguliarų dantų valymą bei naudoti reminiralizuojančias dantų pastas ir skalavimo skysčius.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, be šių kasdienių dantų priežiūros įpročių, ypač svarbu ir reguliariai lankytis pas burnos higienistus, kurie ne tik išvalys įsisenėjusias apnašas ir tarpdančius, tačiau patars, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis“, – akcentuoja E. Untulienė bei priduria, kad kaip dažnai burnos higiena turėtų būti atlikta, individuliai priklauso nuo kiekvieno paciento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmojo vizito metu įvertinama dantų ir burnos ertmės būklė, rekomenduojamas optimaliausias dantų priežiūros planas.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus genetiškai turi neblogą sąkandį, mineralizuotą emalį, asmeniniai dantų priežiūros įpročiai geri, tokiu atveju atlikti burnos higieną pakanka kartą per metus. Kitu atveju, jei pacientas turi problemų: pastebima demineralizaciją (dantų išporėjimas), asmeninės higienos įpročių nebuvimas, žalingi įpročiai, blogas sąkandis, tuomet burnos higieną reikėtų atlikti kas 3-4 mėnesius“, – pataria specialistė.

REKLAMA

2. Tinkama mityba

Tiesa tokia, kad mūsų pasirinktas maistas taip pat daro įtaką burnos sveikatai ir apnašų susidarymui. Pasirodo, kuo daugiau greitųjų angliavandenių ir krakmolingo maisto (pavyzdžiui, balta duona, kepiniai, miltiniai patiekalai, ryžiai, vaisiai turintys daug fruktozės ir pan.) yra vartojama, tuo mažiau kramtoma ir dėl šios priežasties dantys greičiau pasidengia apnašomis.

REKLAMA

Priešingai, jei užkandžiaujama retai, vartojamas kietesnis maistas, kuriam reikalingas dažnesnis ir sunkesnis kramtymas, tokiu atveju apnašų susidaro kur kas mažiau.

3. Žalingų įpročių atsisakymas

Tikriausiai dauguma sutiksite, kad balta ir švytinti šypsena daugelio siekiamybė. Vis dėlto, kartais pasiekti šį rezultatą gana sudėtinga. Kas tam užkerta kelią?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie dantų atspalvį, visgi jam daugiausia įtakos turi genetika. Metams bėgant dantys yra linkę dėvėtis ir keisti savo spalvą, tamsėti. Norint, kad dantys išliktų šviesūs, visų pirma derėtų atsisakyti kietų dantų šepetėlių.

Taip pat be abejonės svarbu sutvarkyti netaisyklingą sąkandį, vengti žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo, laikytis burnos higienos“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA

4. Atsakingai pasirinktos dantų priežiūros priemonės

Kaip buvo minėta anksčiau, norint turėti sveikus dantis būtina kasdien tinkamais rūpintis burnos ertmės higiena. Vis dėlto, ne ką svarbiau yra atsakingai pasirinkti priemones, kuriomis prižiūrėsite dantis.

REKLAMA

„Šiais laikais yra daugybė skirtingų priemonių – siūlų ir šepetėlių, tačiau kokia priemonė pati tinkamiausia, geriausiai gali patarti tik specialistas, apžiūrėjęs dantis.

Taip pat rekomenduočiau naudoti vieno danties šepetėlį, kuris dantis itin gerai nuvalo prie dantenų. Na, ir galiausiai, svarbu išsirinkti gerą dantų pastą, ne per daug agresyvią ir nebraižančią emalio. Geriausia rinktis pastą, kuri turi ne daugiau kaip 60 proc. RDA (abrazyvių dalelių)“, – sako Ermana Untulienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, koks dantų šepetėlis – mechaninis ar elektrinis, tinkamiausias dantų priežiūrai, specialistė tikina, kad puikiai dantis išvalo abu šepetėlių variantai, tačiau siūlo atkreipti dėmesį į elektrinių šepetėlių tipus.

„Naujos kartos elektriniai šepetėliai, kurie nesisuka, o vibruoja yra geresnis pasirinkimas. Tačiau šioje vietoje svarbu prisiminti, kad su elektriniais šepetėliais reikėtų elgtis atsargiau tiems, kurie turi dantų ir dantenų problemų“, – patarimais dalijasi burnos higiesnistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų