• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasauliui reikiant vis daugiau energijos, energetikos projektams yra skiriama ir vis daugiau pinigų. „CNN Money“ sudarė pačių brangiausių pasaulio energetikos projektų dešimtuką.

REKLAMA
REKLAMA

10. Trijų tarpeklių užtvanka - 28 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Kinija

Nors pateikiami skirtingi duomenys apie užtvankos kainą, manoma, kad tai pats brangiausias kada nors pastatytas hidroelektrinės projektas.

REKLAMA

Idėja užtvenkti Jangdzę gimė prieš daugiau nei 70 metų, tačiau Kinijos vyriausybė projektui pritarė tik 1992 metais. Projektas vertinamas kontroversiškai, nes dėl jo turėjo būti perkelta virš milijono gyventojų.

Trijų tarpeklių užtvanka pradėjo veikti dalimis ir tik šią vasarą pasiekė savo didžiausią galingumą. Ji gali sugeneruoti 84,7 mlrd. kilovatų per metus, o tai sudaro 10 proc. Kinijai reikalingos elektros energijos.

REKLAMA
REKLAMA

9. GLNG – 30 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonės: „Santos“, „Petronas“, „Total“, „Kogas“

Šis projektas išgauna natūralias dujas, randamas akmens anglies sluoksniuose, ir tiekia jas 260 mylių ilgio dujotiekiu į salą šalia Gladstouno miesto.

Ten dujos yra suskystinamos ir įkraunamos į tanklaivius eksportavimui. Tai vienas iš šešių Australijos gamtinių dujų projektų, esančių šiame sąraše. Tai rodo, kiek daug žemynas turi išteklių ir kaip arti jo yra augančios Azijos rinkos.
8. „Kearl“ – 33 mlrd. JAV dolerių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieta: Kanada

Įmonės: „Imperial Oil“, „Exxon Mobil“

Tai didžiausias šiuo metu naftos atskyrimo nuo smėlio projektas. Jis iš atviros kasyklos kasdien išgaus po 345 tūkst. barelių naftos.

Gamykloje bus atskiriama naftą nuo smėlio ir išgaunamas bitumas, kuris tada turės būti perdirbtas į žaliavinę naftą. Kasybos jau prasidėjo.

REKLAMA

Nafta naftotiekiais bus siunčiama į naftos perdirbimo įmones Š. Amerikoje.

7. „Queensland Curtis LNG“ – 34 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonės: BG grupė

Dar vienas gamtinių dujų iš anglies sluoksnių projektas Š. Rytų Australijoje. Čia suskystinimo moduliai atvežami iš gamyklos Tailande. Kitais metais bus atvežta per 80 modulių.

REKLAMA

Dujos turėtų pradėti tekėti 2014 m. ir jos bus skirtos Ramiojo vandenyno rinkoms, įskaitant Kiniją Japoniją, Singapūrą ir Čilę.

6. Vetstounas – 35 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonės: „Chevron“, „Apache“, „Tokyo Electric Power Compnay“, „Kuwait Foreign Petroleum Exploration Company“, „Royal Dutch Shell“, „Kyushu Electric Power Company“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas Australijos gamtinių dujų projektas – šį kartą Šiaurės Vakarų Australijoje. „Chevron“ priklauso 64 proc. šio projekto. Tai pavyzdinis įmonės projektas.

5. „Australia Pacific LNG” – 37 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonės: „Origin“, „ConocoPhillips“, „Sinopec“

Šis projektas išgaus gamtines dujas iš akmens anglies sluoksnių. Kinijos „Sinopec“ sutiko 20 metų pirkti dalį dujų. Japonijos „Kansai Electric“ taip pat įsigys dalį žaliavų.

REKLAMA

4. Bovanenkovskaja – 41 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Rusija

Įmonės: „Gazprom“

Šiame Arkties telkinyje, esančiame į Karos jūrą įsiterpusiame pusiasalyje, turėtų būti apie 173 trln. kubinių pėdų dujų.

Infrastruktūra šiame regione visada kelia daugiausia problemų. „Gazprom“ pastatė 355 mylių ilgio geležinkelį tam, kad atvežtų medžiagas konstrukcijai, ir dar ilgesnį dujotiekį. Dujos tekės į milžinišką Rusijos dujotiekių sistemą.

REKLAMA

3. „Ichtys“ – 43 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonės: INPEX, „Total“

Japonų firma INPEX yra pagrindinė šio gamtinių dujų projekto operatorė.

Iš jūros dujos ir skysčiai (šiek tiek didesni anglies junginiai, tokie kaip etanas, pentanas ir propanas, išgaunami kartu su dujomis) yra iškeliami į paviršių, kur jie yra atskiriami ant plūduriuojančios platformos. Skysčiai, naudojami naftos chemijos ir dyzelio pramonėje, yra siunčiami į laivą tolimesniam perdirbimui ir tiekimui į rinką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu gamtinės dujos yra siunčiamos iš platformos 550 myliu povandeniniu dujotiekiu į krante esantį įrenginį, kur jos paverčiamos suskystintomis gamtinėmis dujomis.

2. „Gorgon“ – 57 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Australija

Įmonė: „Chevron“, „Exxon“, „Shell“

Tai yra didžiausias gamtinių dujų projektas Australijos istorijoje ir vienas didžiausių gamtinių dujų projektų pasaulyje. „Chevron“ yra vadovaujanti kompanija šiame projekte.

Telkiniai, išsidėstę 80-125 mylių atstumu nuo Australijos šiaurės vakarų kranto, turi apie 40 trln. kubinių pėdų dujų. Dujos bus suskystintos gamykloje Barou saloje. Produkcija turėtų prasidėti 2014 metais.

REKLAMA

1.Kašaganas – 116 mlrd. JAV dolerių

Vieta: Kazachstanas

Įmonės: „KazMunayGas“, „Eni“, „Shell“, „Exxon“, „Total“, „ConocoPhillips“, INPEX

Kašaganas yra vienas didžiausių naftos telkinių, atrastų per pastaruosius keturiasdešimt metų, ir čia vyksta viena didžiausių industrinių operacijų pasaulyje.

REKLAMA

Sovietai buvo pradėję darbus šiame regione, tačiau žlugus komunizmui šis telkinys tapo vienu brangiausiu energijos projektu pasaulyje.

Telkinys plyti Centrinės Azijos krašte, šiaurinėje Kaspijos jūros dalyje. Dėl to logistika yra vienas didesnių šio projekto iššūkių. Naftą reikės gabenti geležinkeliais, naftotiekiais ir laivais.

Atšiaurus vėjas taip pat kelia problemų. Šiaurinė Kaspija beveik pusę metų būna užšalusi. Tam, kad galėtų sėkmingai išgauti naftą ir dujas ledo kaustomame regione, įmonės konstruoja dirbtines salas, iš kurių galėtų dirbti.

 

Šaltinis - bendrovės nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų