trijų tarpeklių užtvanka
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trijų tarpeklių užtvanka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trijų tarpeklių užtvanka“.
Tiesiog didžiausia: Didžioji Kinijos užtvanka
Kalbant apie Tris Tarpeklius, sunku išvengti superlatyvų, bet ar ji teikia pažadėtą naudą? „New Scientist“ keliavo Jangze, siekdamas tai išsiaiškinti. Mūsų kinas gidas pamojuoja vėliavėle virš galvos ir sekame jį išpuoselėtais sodais, maloniai poniai grojant keturstyge pipa, kol pasiekiame apžvalgos tašką. Čia, stebint dunksančią Trijų Tarpeklių užtvanką, gidas tęsia stulbinamą pasakojimą. „Ši užtvanka yra didžiausia pasaulyje, jos statybai sunaudoti 27 milijonai kubinių metrų betono.
Brangiausios energetikos iniciatyvos pasaulyje
Pasauliui reikiant vis daugiau energijos, energetikos projektams yra skiriama ir vis daugiau pinigų. „CNN Money“ sudarė pačių brangiausių pasaulio energetikos projektų dešimtuką. 10. Trijų tarpeklių užtvanka - 28 mlrd. JAV dolerių Vieta: Kinija Nors pateikiami skirtingi duomenys apie užtvankos kainą, manoma, kad tai pats brangiausias kada nors pastatytas hidroelektrinės projektas. Idėja užtvenkti Jangdzę gimė prieš daugiau nei 70 metų, tačiau Kinijos vyriausybė projektui pritarė tik 1992 metais.
Užtvanka Kinijoje – lyg 15 branduolinių reaktorių
Kinija oficialiai aktyvavo paskutinius 32 generatorius milžiniškoje Trijų tarpeklių užtvankoje. Tokiu būdu į užtvankoje esančius rezervuarus patenka 70 tūkst. kubinių metrų vandens per sekundę.
D. Britanijos dienraščio „The Daily Mail“ teigimu, užtvankoje šiuo metu pagaminama tiek energijos, kiek jos gali pagaminti 15 branduolinių reaktorių. Didžiausiu pajėgumu ji gali patenkinti 3 proc. Kinijos energijos poreikio ir taip sumažinti šalies priklausomybę nuo anglies.
Kinijoje priverstinai bus perkeldinti 300 tūkst. žmonių
Daugiau nei 300 tūkst. žmonių, gyvenančių netoli didžiausios pasaulio hidroelektrinės, esančios centrinėje Kinijoje, turės palikti savo namus ir keltis gyventi kitur. Kinijos žiniasklaida teigia, kad tokių priemonių valdžia griebėsi siekdama apasugoti aplinką ir išvengti galimų aukų potvynio atveju.
Tai yra jau antras kartas, kai netoliese Trijų tarpeklių užtvankos yra priverstai iškeldinami į kitas vietas. Anksčiau savo namus buvo priversti palikti 1,3 mln. kinų. Dar 4 mln.