„Du monolitiniai Šaltojo karo laikų blokai – SSRS ir NATO – nors ne be visų nerimą keliančių smūgių – sugebėjo pasiekti bendrą doktrinos, kuri šiandien egzistuoja, supratimą. Doktrina (šiuo metu) nėra skaidri Maskvoje ir Pekine, jau nekalbant apie Pchenjaną ar Teheraną, – „Jevropeiskaja pravda“ cituojama Didžiosios Britanijos atstovo kalba Vašingtone. – Šaltojo karo metais mes išlošėme dėl eilės derybų ir dialogų, pagerinusių mūsų supratimą apie sovietų doktriną ir jų galimybes, ir atvirkščiai. Tai suteikė abiem mums didesnį užtikrintumo lygį, kad neapsiskaičiuosime branduolinio karo klausimu“.
S. Lovegrove’as pažymėjo, kad šiandieninis komunikacijos lygio su Kinija bei Rusija pablogėjimas sukūrė gerokai didesnę „greitos eskalacijos iki strateginio konflikto“ riziką ir lemia didesnę tikimybę jam peraugti į karą.
JAV karo tyrimų institutas: Putinas gali naudotis branduoliniu grasinimu, siekdamas sulaikyti Ukrainos pajėgų kontrpuolimą
JAV įsikūręs Karo tyrimų institutas liepos 20-ąją paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali grasinti panaudoti branduolinį ginklą, siekdamas sulaikyti Ukrainos karinių pajėgų puolimą laikinai okupuotose Chersono, Zaporižės, Donecko ir Luhansko srityse.
„Aneksavęs okupuotas teritorijas Putinas gali tiesiogiai ar „per aplinkui“ gali pareikšti, kad rusų doktrina, leidžianti panaudoti branduolinį ginklą apsaugoti Rusijos Federacijos teritoriją, taikoma ir naujai prijungtoms žemėms“, – mano ekspertai.
Jų teigimu, tokie Kremliaus veiksmai gresia Ukrainai ir jos partneriams branduoliniu puolimu, jeigu Ukrainos pajėgų kontrpuolimas šiuo metu okupuotose Rusijos teritorijose tęsis.
Instituto ekspertai pažymi, kad tokiu atveju Ukraina turi labai ribotą veikimo laiką atsikovoti Rusijos užimtas teritorijas, prieš Rusijai paskelbiant jas „savo žemėmis“.
Pastaruoju metu Rusija suaktyvino kalbas okupuotose teritorijose surengti referendumus dėl „prisijungimo“.