• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik pusė asmeninių kompiuterių naudotojų visame pasaulyje, programinę įrangą gauna nelegaliai, o daugiausia nusižengusiųjų – Kinijos rinkoje, teigiama BSA ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA

Komercinės programinės įrangos sąjungos (angl. Business Software Alliance arba BSA) tyrimas parodė, kad 47 proc. asmeninių kompiuterių naudotojų visame pasaulyje mano, kad naudoti programinę įrangą be autorių sutikimo yra nieko blogo.

REKLAMA

Tai apima vienos licenzijos panaudojimą daugeliui įdiegtų programų ir programų dalinimąsi P2P tinklu, teigia BSA atstovai.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 15 tūkst. AK naudotojų 32-ose šalyse parodė, kad Kinijos vartotojai yra labiausiai linkę į piratavimą.

Net 86 proc. AK naudotojų šalyje programinę įrangą įsigyja nelegaliai beveik visada arba nuolatos, parodė tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tyrimas aiškiai parodo, kad pasaulinė piratinės programinės įrangos epidemija greičiausiai sklinda Kinijoje, kuri dabar yra didžiausia AK rinka pasaulyje,“ – teigia BSA prezidentas ir generalinis direktorius Robertas Holleymanas.

Vašingtone įsikūrusi BSA yra pramoninė grupė, kuri dirba ties autorinių teisių apsauga, o tarp jos narių yra didžiausios pasaulinės kompanijos, tokios kaip „Apple“ , „Microsoft“, Symantec“ ir „Adobe“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdiegta piratinė programinė įranga šiai pramonei padaro beveik 59 milijardus JAV dolerių nuostolių kasmet, teigiama BSA gegužės mėnesio ataskaitoje.

Teigiama, kad Kinija, padaromų nuostolių požiūriu, yra antra pasaulyje po JAV, o praėjusiais metais piratinės įrangos padaryti nuostoliai siekė 7,78 milijardus JAV dolerių.

Komercinė piratinės įrangos vertė Jungtinėse Valstijose pernai siekė 9,5 milijardo JAV dolerių, teigiama gegužės mėnesio ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų