• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgija turi naują vyriausybę

Belgijos politinės partijos galutinai susitarė dėl naujos vyriausybės formavimo. Tokia būtinybė iškilo po premjero atsistatydinimo, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Ministru pirmininku turėtų tapti Hermanas Van Rompuy. Buvusi administracija žlugo gruodžio 19 dieną.

REKLAMA

Žiniasklaidos nuomone, H. Van Rompuy yra laikomas daug „saugesniu“ politiku.

Naujoji vyriausybė šiandien buvo pristatyta karaliui Albertui ir oficialiai prisaikdinta. Ją sudaro tos pačios 5 partijos, kurios sudarė buvusio premjero Yves Leterme vyriausybę.

Vienu pagrindinių uždavinių iškeltas siekis kovoti su šalyje klestinčia recesija bei politiniais skandalais ir amžinais šalies susiskaldymais.

REKLAMA
REKLAMA

Y. Leterme premjero postą paliko po kaltinimų dėl kišimosi į paramą bankroto nukamuotam bankui „Fortis“. Jis vyriausybės vadovu tapo tik kovo mėnesį, po ilgai besitęsusios politinės aklavietės tarp olandiškai kalbančių flamandų ir prancūzakalbių valonų bendruomenių.

Y. Leterme pasisiūlė atsistatydinti birželio mėnesį, kai nepavyko įgyvendinti planų suteikti regionams didesnių galių – tam pasipriešino karalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Fortis“ banko skandalas dar labiau pablogino jo reputaciją. Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo vyriausybės nutarė jį perimti ir išformuoti. Belgija planavo beveik visas akcijas parduoti Prancūzijos „BNP Paribas“ kompanijai.

Tačiau šimtai tūkstančių investuotojų liko tuščiomis rankomis ir pradėjo kreiptis į teismus. Apeliacinio teismo sprendimas jiems buvo palankus – pardavimas buvo sustabdytas.

Tačiau Belgijos aukščiausiasis teismas konstatavo, jog buvo „neabejotinų požymių“, kad Vyriausybė bandė daryti įtaką bylos rezultatui. Toks sukeltas spaudimas privertė premjerą atsistatydinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų