• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau kaip pusė tūkstančio panevėžiečių šiemet bent keliems mėnesiams galės pamiršti bedarbio vardą. Drauge su nuolatiniais darbuotojais 45 miesto įmonėse plušės ir pagal viešųjų darbų programą įdarbinti žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Viešųjų darbų programai įgyvendinti sausio pradžioje iš miesto biudžeto jau skirta daugiau kaip 1,6 milijono litų, programą finansuoja ir Panevėžio darbo birža.

REKLAMA

Tik su šluota

Didžiausias būrys bedarbių, kaip ir kiekvienais metais, pagal viešųjų darbų programą bus įdarbintas bendrovėje „Panevėžio specialus autotransportas“. Per metus šioje įmonėje teks padirbėti 180 laikinai įdarbintų miesto tvarkytojų.

Kaip teigia bendrovės Miesto ūkio tvarkymo skyriaus viršininkas Kęstutis Olišauskas, be šios darbo jėgos tvarkos ir švaros mieste būtų gerokai mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo laikas, kai Panevėžio gatvėse darbavosi 240 valytojų. Dabar jų, deja, liko tik 75. Tad papildomos rankos miestui labai reikalingos“, – sakė viršininkas.

Prie nuolatinių darbuotojų kas mėnesį prisideda dar 30 viešuosius darbus dirbančių valytojų. Specializacijos reikalaujanti veikla, darbai su technika laikinai įdarbintiesiems neskiriami, tvarkyti teritorijų jie siunčiami tik su šluota, kastuvu, šiukšlių maišu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelias į nuolatinį darbą

„Žmonės skirtingi“, – paklaustas, ar laikinai įdarbintieji pateisina darbdavių lūkesčius, sakė K. Olišauskas. Viešuosius darbus dirbantiesiems nėra priskiriamos nuolatinės teritorijos, jiems nėra numatytos išdirbio normos. Tiesiog nurodoma, ką reikia padaryti.

REKLAMA

Darbdavių pastebėjimu, vienas žmogus tą patį darbą atlieka per porą valandų, kitam ir dienos neužtenka. Darbščių, atsakingų žmonių, pasak K. Olišausko, yra mažiau nei atmestinai dirbančių.

Darbštieji greitai pastebimi, įvertinami. Ne kartą buvo atvejų, kai šiems bedarbiams bendrovėje buvo pasiūlytas nuolatinis darbas.

REKLAMA

„Užsirašome gerai dirbančių žmonių telefonų numerius ir jeigu ne nuolatiniam darbui, tai bent pavaduoti susirgusius, atostogaujančius nuolatinius darbuotojus pakviečiame“, – sakė viršininkas.

O štai su tinginiais, girtuokliais neretai tenka atsisveikinti jiems dar nebaigus numatyto išdirbti laiko – dviejų mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ravės ir šienaus

Savivaldybė skyrė finansavimą kai kurioms miesto mokykloms, organizacijoms, įmonėms ir sudarė sąlygas pasitelkti bedarbius smulkaus remonto, pagalbiniams darbams, patalpoms, aplinkai tvarkyti.

Kaip ir ankstesniais metais, norą gauti pagalbininkų pareiškė ir Gamtos mokykla. Mokyklos direktorė Regina Kliminskienė sako, kad tvarkytis, neturint šių pagalbininkų, būtų labai sunku.

REKLAMA

Gamtos mokykla išsidėsčiusi 4 hektarų teritorijoje, kiekvienas šio ploto kampelis yra kruopščiai puoselėjamas, nuolat tvarkomas.

Gamtos mokykloje pagal viešųjų darbų programą dirbantys žmonės darbus pradeda gegužės mėnesį ir triūsia, kol baigiasi sezonas. „Darbų pas mus daug, reikia ne tik teritoriją prižiūrėti, daržą ravėti, bet ir šieno gyvūnams žiemai priruošti“, – sakė direktorė.

REKLAMA

Šiemet prie šių darbų kviečiami padirbėti du žmonės. Direktorė tikisi, jog ateis tokie pat darbštūs ir atsakingi žmonės, kokie dirbo praėjusią vasarą.

Senukų globėjų nekaitalioja

Po keletą ar keliolika žmonių šiemet laikinai darbuosis Bendruomenių rūmuose, vaikų poilsio stovyklose, labdaros fonde „Maisto bankas“, kino centre „Garsas“, mokyklose, vaikų darželiuose ir kitose įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

26 žmonės eis talkinti Kūno kultūros ir sporto centre, 18 darbuosis Šv. Juozapo globos namuose, 14 – Mokslo ir technologijų parke. 48 darbuotojai pagalbinius darbus dirbs Socialinių paslaugų centre. Kaip teigia Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė, pagal viešųjų darbų programą bedarbiai gali būti įdarbinami iki 6 mėnesių per metus. Kad būtų galima į šią programą įtraukti ir daugiau žmonių, dažniausia darbinama iš eilės dviem mėnesiams. Vėliau dėl įdarbinimo vėl galima kreiptis.

REKLAMA

Socialinių paslaugų centre tie žmonės, kurie lanko ir namuose prižiūri senukus, ligonius, įdarbinami ilgiausiam numatytam laikui – 6 mėnesiams.

„Globotiniai įpranta prie jį lankančio žmogaus, todėl negalima jų keisti kitu kas du mėnesius“, – sakė pavaduotoja.

Buvo laikas, kai vadinamaisiais rusų krizės metais dirbti viešųjų darbų žmonės veržte veržėsi, buvo susidariusios didžiulės eilės. Laikams pasikeitus, dirbti laikinų viešųjų darbų niekas nebenorėjo, tarpininkėms dažnai tekdavo primygtinai siūlyti padirbėti.

REKLAMA

Dabar, pasak A. Biguzienės, padėtis normali. Maždaug tiek, kiek siūloma viešųjų darbų, yra norinčiųjų juos dirbti. Per šiuos metus mieste ketinama laikinai įdarbinti 514 žmonių.

Pernai Panevėžyje viešuosius darbus dirbo 539 bedarbiai, viešųjų darbų programa įgyvendinta 38-iose miesto įmonėse. Viešųjų darbų programa dažnai gelbsti vyresnius nei 50 metų žmones, jiems įsidarbinti yra sunkiausia. Pernai laikinai buvo įdarbinti 298 tokio amžiaus žmonės.

Vitalija JALIANIAUSKIENĖ

panbalsas.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų