• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kovo pirmosios savo noru išeiti iš darbo pasiprašė didžioji dalis Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos kolektyvo – šeši žmonės iš aštuonių. Kalbinti tarnybos darbuotojai tokio žingsnio nepaaiškino arba aiškino miglotai – esą, pavargo. Pavargo vienu metu šeši iš aštuonių, kurie šią tarnybą kūrė ir puoselėjo keturiolika metų?

REKLAMA
REKLAMA

Susirūpino tėvai

Dėl laukiančių pokyčių šioje tarnyboje susirūpino vaikučių, kurie naudojasi šios tarnybos paslaugomis, tėveliai. Nerimauta, kad iš darbo išeina didžioji dalis tarnybos darbuotojų, ją ketinama iš Vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“ priklausančių patalpų perkelti į Jūros gatvėje esantį pastatą, kuriame įsikūręs Pirminės sveikatos priežiūros centras, kuriam ir priklauso ši tarnyba.

REKLAMA

Nuo kovo pirmosios iš tarnybos panoro išeiti jos vadovė – gydytoja socialinė pediatrė, gydytojas neurologas, kineziterapeutė, socialinė darbuotoja, fizioterapeutė ir sekretorė.

Baigiantis vasariui „Tauragės kurjerio“ kalbinta šios tarnybos įkūrėja ir vadovė, gydytoja pediatrė Laima Damanskienė apie situaciją, kad iš darbo traukiasi didžioji dalis tarnybos darbuotojų, kalbėjo labai trumpai:

REKLAMA
REKLAMA

– Jokių problemų nėra, niekas mūsų nevaro, patys išeiname. Esu dėkinga Pirminės sveikatos priežiūros centrui, kad keturiolika metų galėjau dirbti šį įdomų darbą. Kartu su kitais nutariau išeiti, nes ir taip turiu daug darbo – aptarnauju didelę apylinkę.

Tarnybos sekretorė Elytė Kedavičienė, kurios pirmaeilės pareigos – Vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ direktorė, aiškino:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pavargome dirbti, todėl išeiname.

Į klausimą, kodėl beveik visi kartu ryžosi išeiti, išskyrus dvi – naujokę psichologę ir nuo pradžių dirbančią logopedę, sekė atsakymas, kad visi kartu pradėjo dirbti, kartu ir išeina...

Visi iš darbo pasitraukti pasiryžę žmonės tarnyboje dirbo nuo jos įsikūrimo. Trys iš jų pensininkai, dalis – antraeilininkai.

REKLAMA

Išeina dėl sumažintų atlyginimų

Paslapties skraistę šiek tiek kilstelėti sutiko tik tarnyboje pirmaeilininke dirbusi kineziterapeutė Eugenija Niparavičienė: esą darbuotojai sparnus pakėlė, kai iš PSPC administracijos gavo įspėjimus, kad jiems bus sumažinti atlyginimai.

– Sumažino atlyginimus, kai kuriems gerokai, todėl ryžomės išeiti. Išeiname be pykčio. Patys viską buvome sukūrę, buvome šauni komanda, turėjome puikią vadovę. Gražiai sugyvenome su vaikučių tėvais. Buvo nuostabu matyti, kaip mūsų pagalba padeda problemų turintiems vaikučiams. Gaila buvo išeiti, bet ryžomės. Kol kas dirbsiu tik privačiame kabinete, o ateityje nežinia, ko gali tekti imtis, – kalbėjo E.Niparavičienė.

REKLAMA

Kur ir kada tarnybą ketinama iškraustyti, kineziterapeutė teigė nežinanti. Ji abejojo, ar PSPC ras kuo pakeisti tarnybos vadovę, nes, be L.Damanskienės, daugiau niekas neturi socialinės pediatrės licencijos.

Nesutiko su keičiamomis apmokėjimo sąlygomis

Su PSPC direktore Asta Piečiene kalbėjomės jau po kovo pirmosios. Ji sakė, kad iš darbo išėjus Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos keturiems darbuotojams tarnyba nesugriuvo, juos pakeitė kiti darbuotojai, sekretorės nuspręsta atsisakyti, o tarnybos vadovė L.Damanskienė ir gydytojas neurologas Antanas Kiudelis sutiko pasilikti laikinai padirbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Tikiuosi, kad pasibaigus sutartam dviejų mėnesių laikui jie dirbs ir toliau. Iš darbo išėjo trys pensininkės, manau, kad jos išlošė, nes joms išmokėtos kompensacijos. Tik kineziterapeutė neteko pirmaeilių pareigų, pati jų atsisakė, – aiškino A.Piečienė.

Pasak jos, išėjimas iš darbo, kaip protesto akcija, gimė dėl sumažintų „auksinių“ atlyginimų. Tarnyboje šie žmonės turėjo nuo ketvirčio iki pusės etato. Mažiausias atlyginimas siekė 2186 Lt, didžiausias – 8831 Lt! Atlyginimai mažėjo septyniems darbuotojams nuo 2,35 proc. iki 69,94 proc., skaičiuojant litais – nuo 64 iki 5394 Lt. Tik psichologei atlyginimas padidėjo 21,45 proc. – iki 2655 Lt.

REKLAMA

Taupyti verčia daugelis priežasčių

– Atlyginimus reikėjo mažinti dėl kelių priežasčių. Pirma, atlikę vidaus auditą, įsitikinome, kad šioje tarnyboje ne viskas gerai. Per mažai laiko skiriama vaikams, kuriems atliekamos procedūros. Dėl to, kad naudojamės „Pušelės“ patalpomis, procedūros atliekamos tik po pietų. Vieni vaikų tėvai norėtų vaikus atvežti iki pietų, kiti – po darbo, o tarnyba negalėjo jiems suteikti tokių galimybių, nes kasdien dirbo trumpą laiką. Matydami, kad kai kurių darbuotojų atlyginimai yra nepamatuotai dideli, pasiūlėme už tuos pačius pinigus įdarbinti dar po vieną kineziterapijos ir fizinės medicinos specialistą. Bet mūsų pasiūlymas daliai darbuotojų pasirodė nepriimtinas. Antra, Ligonių kasai iš sąrašų išbraukus neapdraustus gyventojus, kurie arba nėra susitvarkę dokumentų, arba neturi galimybės ar noro juos susitvarkyti, arba yra išvykę, sumažėjo PSPC gaunamos lėšos. Iš sąrašų buvo išbraukta apie dešimt procentų pas PSPC gydytojus prisirašiusių ligonių, sausį iš Ligonių kasos gavome apie 45 tūkstančiais litų mažiau. Todėl mažesnius atlyginimus gaus gydytojai pediatrai, odontologai, šeimos gydytojai – pagal prisirašiusių pacientų skaičių, – aiškino PSPC direktorė A.Piečienė.

REKLAMA

Pasak jos, tarnybai būdavo atiduodami visi tam tikslui gauti pinigai. Dabar nutarta pataupyti, nes norima šią tarnybą įkurdinti patalpose Jūros gatvėje.

– Remontui reikės nemažai lėšų. Tai trečia priežastis, dėl ko reikėjo mažinti atlyginimus. Savivaldybės administracijai jau parašėme prašymą, kad Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybai būtų skirtos ligoninės Fizioterapijos skyriaus dabar užimamos patalpos, nes jį ketinama iškelti į vieną iš ligoninės pastatų, ten įrengus patalpas, – sakė A.Piečienė.

J. Strikaitienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų