• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per 11 šių metų mėnesių pradėti 117 ikiteisminių tyrimų, kuriuose įtariamaisiais yra policijos darbuotojai. Beveik pusė šių tyrimų – dėl kyšininkavimo.

Per 11 šių metų mėnesių pradėti 117 ikiteisminių tyrimų, kuriuose įtariamaisiais yra policijos darbuotojai. Beveik pusė šių tyrimų – dėl kyšininkavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininko Donatas Malaškevičiaus teigimu, daugiausiai pareigūnams įtarimai pateikiami po to, kai dėl jų veiksmų atlikta kriminalinė žvalgyba.

REKLAMA

„Su kolegų įskundimu yra pavieniai atvejai, labai reti. Dažnai mums žmonės praneša, kad jie davė kyšį arba kad iš jų reikalavo kyšio, tačiau absoliuti dauguma yra kriminalinės žvalgybos pasekmė“, - trečiadienį Vilniuje per spaudos konferenciją sakė D.Malaškevičius.

Per šiuos metus Lietuvoje užregistruoti 837 bandymai papirkti policijos pareigūnus. Pasak Policijos departamento, tai yra 7 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kuomet užfiksuoti 783 bandymai papirkti policijos pareigūnus.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo teigimu, realiai bandymų kyšininkauti nedaugėja. Skaičiai esą yra didesni dėl to, kad pastaruoju metu policija skiria daugiau resursų tokių atvejų išaiškinimui ir viešinimui.

„Mažėjimo mes iš tikrųjų nematome, mes matome didėjimą tų atvejų, kad jų yra iš tikrųjų daugiau, bet aš galvoju, tą didėjimą nulėmė ne dažnesnis kyšių davimas, o tos veiklos viešinimas. Mes stengiamės, kad kiekvienas toks atvejis būtų paviešintas ir kad kiekvienas žmogus suprastų, kad tai yra žemas dalykas ir to iš tikrųjų negalima daryti“, - sakė L.Pernavas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Policijos departamento, dažniausiai policijos pareigūnus bando papirkti nuo asmenys nuo 20 iki 29 metų amžiaus.

„Kiekvienas žmogus, duodamas tą kyšį, turi suprasti, kad iš tikrųjų dažniausiai būna taip, kad jis duoda tą kyšį už kažkokį smulkų pažeidimą, už kurį galima būtų sumokėti tikrai nedidelę baudą (...), žmogus to nesuvokia ir bando vietoj to smulkaus pažeidimo daryti tikrai daug didesnį pažeidimą, tai yra nusikalstamą veiką“, - teigė L.Pernavas.

REKLAMA

Policijos departamento duomenimis, labiausiai papirkti policijos pareigūnus yra linkę asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą (43 proc. atvejų), 26 proc. visų papirkinėtojų yra bedarbiai. Tarp visų bandžiusių papirkti policijos pareigūnus neblaivūs ar nuo narkotikų apsvaigę asmenys sudarė 51 procentą.

REKLAMA

Vidutinė policijos pareigūnams siūlomų pinigų suma šiemet išaugo iki 493 litų. Pernai siūlomi kyšiai vidutiniškai siekė 401 litą. Dažniausiai policijos pareigūnams siūlomi kyšiai už vairavimą esant neblaiviems, greičio viršijimą, kalbėjimą telefonu prie vairo, vairavimą be teisių ir rastas nelegalias akcizines prekes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažiausias šiais metais pasiūlytas kyšis buvo 10 litų, didžiausias – 40 tūkst. litų. Pernai didžiausia pasiūlyta suma buvo 80 tūkst. litų, mažiausia – 10 litų.

Vien per pirmąjį šių metų pusmetį pareigūnams buvo pasiūlyta 353 tūkst. 662 litai. Siūlomų kyšių bendra suma, lyginant su 2013 metų pirmu pusmečiu, išaugo beveik 1,3 karto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų