Šių metų festivalio programoje - penkių R. Vagnerio operų - „Skrajojantis olandas“, „Tristanas ir Izolda“, „Lohengrinas“, „Tanhoizeris“ ir „Parsifalis“ - nauji pastatymai.
Festivalio išvakarėse kilo skandalas - festivalio atidaryme turėjęs dainuoti rusų bosas-baritonas Jevgenijus Nikitinas atsisakė pagrindinio vaidmens premjerinėje operoje „Skrajojantis olandas“. Atsisakymo priežastimi tapo vienoje iš Vokietijos televizijų parodytas reportažas apie J. Nikitiną, kuriame, be kita ko, buvo pasakojama apie tai, kad solistas ant krūtinės anksčiau buvo išsitatuiravęs svastikos ženklą. Šiuo metu ji „uždengta“ kitu piešiniu.
Pats dainininkas sako šią tatuiruotę pasidaręs jaunystėje dainuodamas roko grupėje, o dabar labai apgailestaująs dėl šios „vienos iš pačių didžiausių klaidų gyvenime“.
J. Nikitinas jau beveik du dešimtmečius yra Marijos teatro Sankt Peterburge trupės narys. R. Vagnerio operos šio solisto repertuare užima ypatingą vietą. J. Nikitinas turėjo būti pirmasis rusų dainininkas, atliekantis pagrindinę partiją operoje, per visą Bairoito festivalio istoriją, pažymi „Deutsche Welle“.
Pradėtas rengti dar R. Vagneriui esant gyvam Bairoito festivalis XX amžiaus pirmoje pusėje tapo populiarus ir tarp nacistinės Vokietijos vadovų, o festivalio programoje atsirado ne tik R. Vagnerio kūrinių. Po Antrojo pasaulinio karo festivalio koncepcija buvo iš esmės pakeista ir grįžo į pradinę formą, o festivalį rengiantys R. Vagnerio palikuonys sako nenorintys turėti nieko bendra su bet kokiomis nacionalsocializmo apraiškomis.
2013 metais pasaulis minės kompozitoriaus R. Vagnerio gimimo 200-ąsias metines.