Šios pareigos, pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą, yra nesuderinamos su Seimo nario pareigomis.
Laidoje teigiama, kad informacija apie nenutrauktus ministro ryšius su minėtais juridiniais asmenimis pateikiama Registrų centro išrašuose.
„Turbūt turiu pasitikslinti, bet keista, jei iki šiol, kažkokiu būdu tai neiškilo. Jūs įvardinkite priežastį, koks man dabar tikslas būti ar kredito unijos nariu kažkokiu, ar Pieno gamintojų asociacijos tarybos nariu?“, – reportaže paklaustas apie šiuos ryšius kalbėjo B. Markauskas.
2004-aisiais Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad Seimo narys, kuris yra kokios nors privačios įmonės, įstaigos, organizacijos steigėjas, savininkas, bendraturtis ar akcininkas, negali užimti pareigų, atlikti darbo, eiti tarnybos, vykdyti kitų funkcijų, atlikti kitų užduočių, užimti vadinamųjų garbės pareigų, įskaitant ir dalyvavimą įmonės, įstaigos ar organizacijos kolegialiuose valdymo, kontrolės ir kituose organuose, negali jai atstovauti.
Savo viešų ir privačių interesų deklaracijoje B. Markauskas nurodo, kad santykius su Pieno gamintojų asociacija nutraukė 2016-ųjų lapkričio 7-ąją, apie eitas ar einamas pareigas „Gargždų taupa“ kredito unijoje deklaracijoje nenurodoma.
B. Markauskas šią savaitę apsisprendė trauktis iš ministro pareigų, jis pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių. Premjeras S. Skvernelis teigė, kad ministerijai B. Markauskas vadovaus iki birželio 1-osios, siekiant sklandžiai užbaigti darbus.
B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus. Ministrą atsistatydinti paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė.