Kas bus rytoj ar tolesnėje ateityje? Staiga mirusio 73 metų Bronislovo Lubio bendražygiai ir buvę pavaldiniai – sutrikę.
Didžiulė verslo imperija liko be svarbiausio idėjų kūrėjo. Kas jį pakeis? Nors valdomų bendrovių vadovais pasitikėjo, verslo įpėdinį jis matė savo šeimos rate. Verslininkas vylėsi, kad ateis diena, kai jį pakeis anūkas 24 metų Adomas Žadeika, – rašo „Lietuvos rytas“.
„Po kokio dešimtmečio norėčiau jam perleisti savo vietą“, – taip B. Lubys šiemet yra prasitaręs apie dukters Jūratės ir žento Romo Žadeikos sūnų. Įtakingas verslininkas jau senokai pradėjo svarstyti, kas galėtų ateityje užimti jo vietą. Baigęs Milfildo mokyklą B. Lubio anūkas Anglijoje mokėsi toliau. Kone pusę gyvenimo Didžiojoje Britanijoje praleidusį ir prieš kelerius metus į Lietuvą grįžusį jaunuolį senelis įdarbindavo sau pavaldžiose įmonėse.
„Noriu, kad Adomas pereitų per visas koncerno bendroves, susipažintų su verslu iš arčiau“, – yra kalbėjęs verslininkas. Pastaruoju metu A. Žadeika dirbo „Achemos grupei“ priklausančioje Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje KLASCO.
„Kauno diena“ rašo, kad B. Lubys strateginius planus visada kūrė penkeriems metams. Bet paskutiniame susirinkime, kuris vyko minint jo gimtadienį, visus nustebino pasiūlęs dešimtmečio planą.
„Paprastai vystymo planai būdavo kuriami penkeriems metams. Šiais metais pirmą kartą per visą koncerno istoriją B.Lubys pasiūlė patvirtinti dešimties metų planą. Mes dar pasvarstėme, ar verta planuoti tokiam ilgam laikotarpiui. Taigi jis mums paliko labai įpareigojančią viziją. Toks įspūdis, kad jį pastūmėjo kažkokia nematoma ranka„, – kalbėjo gamyklos „Achema“ generalinis direktorius Jonas Sirvydis.
„Verslo žinioms“ koncerno „Achemos grupė“ vadovai tvirtina, kad bendrovė turi šį rugsėjį patvirtintus strateginius planus ir tikslus iki 2020 m., todėl plėtros prioritetai nesikeis.
„Nuo šių krypčių neplanuojame atsitraukti. Šiek tiek jas pakoregavę dėl pasikeitusių aplinkybių, jomis ir vadovausimės“, – sako Arūnas Laurinaitis, koncerno „Achemos grupė“ viceprezidentas. Anot jo, visa plėtros strategija buvo kuriama kartu su p. Lubiu, dalyvaujant pagrindinių įmonių vadovams, koncerno valdybai, specialistams, todėl dėl koncerno plėtros krypčių jokių abejonių negali iškilti.
„Daugiausia dėmesio ir investicijų bus skiriama vėjo energetikos bei kogeneracinių jėgainių plėtrai, dalyvausime suskystinto dujų terminalo statyboje – kartu su Vyriausybe arba atskirai, priklausomai nuo to, kaip susiklostys situacija; kita kryptis – uosto ir logistikos plėtra, nes uoste AG turi nemažai bendrovių, kurioms taip pat yra sudėlioti plėtros prioritetai pagal finansines galimybes. Trąšų gamintojai „Achemai“ yra aptarti perspektyviniai planai, kurie daugiausia siejasi su efektyvesniais energetikos sprendimais“, – pagrindines strategines kryptis vardija A. Laurinaitis.
B. Lubys valdė daugiau nei 60 proc. „Achemos grupės“ akcijų.