• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 13-oji šį kartą buvo kitokia. Atrodo, kad vėl grįžome 30 metų atgal, mat minėjimui prie Seimo buvo ruošiamasi taip, lyg vėl reikėtų ginti parlamentą. Iš provincijos į sostinę suvažiavę šeimų gynimo maršo dalyviai švilpė ir šaukė „gėda“ premjerei Ingridai Šimonytei ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, o plojimų sulaukė vienintelis prezidentas Gitanas Nausėda.

Sausio 13-oji šį kartą buvo kitokia. Atrodo, kad vėl grįžome 30 metų atgal, mat minėjimui prie Seimo buvo ruošiamasi taip, lyg vėl reikėtų ginti parlamentą. Iš provincijos į sostinę suvažiavę šeimų gynimo maršo dalyviai švilpė ir šaukė „gėda“ premjerei Ingridai Šimonytei ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, o plojimų sulaukė vienintelis prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

Kodėl taip nutiko plačiau domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Prezidentas asocijuojamas su tradicinėmis vertybėmis

„Niekas nesulaikys tų žmonių skanduoti žodį gėda, jeigu išėjo ministrė pirmininkė arba Seimo pirmininkė“, – aiškino Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius.

Atėjusieji pagerbti Sausio 13-osios aukų liko šokiruoti, kai maršistai, pasinaudojo proga ir išrėkė konservatorių valdžiai savo nepasitenkinimą visuomenę audrinančiais klausimais – galimybių pasu, homoseksualių porų partnerystės ar narkotikų dekriminalizavimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal 80 proc. visuomenės net nenori diskutuoti apie kažkokius tai partnerystės klausimus, apie narkotikų legalizavimus, tai išvis kalbos, na, į proto rėmus netelpa“, – sakė R. Grinevičius.

REKLAMA

Maršistai jau nuo vasaros siejami su prezidentu G. Nausėda, mat jie stoja už jį mūru, o visuomenę skaldančiais klausimais šalies vadovo nuomonė panaši į jų. Tad nenuostabu, kad dalis nesuprastų ir piktų gyventojų jaučiasi radę užtarėją – G. Nausėdą.

„Prezidentas aplamai tokia institucija, jis turi atstovauti visiems, bet kol kas jis stengiasi šituos dalykus padaryt, bet valdančioji dauguma neleidžia dalykų padaryti“, – įsitikinęs R. Grinevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų prezidentas yra labiau asocijuojamas su tradicinėmis vertybėmis, su krikščioniškom vertybėm, su šeimos vertybėm. Jis, kai kandidatavo, būtent taip save pristatė visuomenei“, – teigė protesto akcijos prieš galimybių pasą vaikams „Basos mamos“ organizatorė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Prezidentas ne vienija, o skaldo

Prezidentui ir konservatorių vadovaujamai koalicijai vis pasikandžiojant ir besistumdant dėl įtakos ir visuomenės palankumo, atrodo susiformavo dvi visuomenės stovyklos – liberalesni vyriausybę palaikantys miestiečiai ir prieš homoseksualų partnerystę, narkotikų dekriminalizavimą nusistatę daugiausiai provincijos žmones. O prezidento kritikai tikina, esą jo tikslas suvienyti Lietuvą – tik žodžiai, mat prezidentas esą ne vienija, o skaldo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis bando rasti savo vietą, įsivaizduodamas save kažkokiu taikytoju, bet iš esmės yra tokių taikytojų, kurie sukelia dar didesnes muštynes. Tai Nausėda yra iš tų nevykėlių, kurie bandydami sutaikyti du draugus, susipyksta ir pats dar su jais abiem ir visi lieka nelaimingi po to“, – tikino politikos apžvalgininkas, publicistas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

REKLAMA

„Rusiškai labai gerai skambėtų – istenų izrekajų. Kai atsistoju, tai sakau tiesą, nesvarbu, kad vakar vieną tiesą sakiau, prieš valandą kitą, po to keičiu, bet jis kalba tais didžiaisiais naratyvais, nes jis tiesiog gyvena kosmose“, – sakė Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė.

Esą jau ir Europos institucijose Lietuvos prezidentas yra vertinamas nevienareikšmiškai. 

„Dalia Grybauskaitė turėjo tą autoritetą, ji turėjo ryšius ir jinai nenusikalbėdavo išorėje. Nausėda, patikėkite, yra anekdotas užsienyje. Kai jį rinko, net ir žurnalistai sakė, nors užsienyje nebus gėda. Žinokit, ne gėda, o žiauriai gėda“, – tikino A. Maldeikienė.

REKLAMA

Lietuva renkasi, kuriuo keliu eiti

Panašu, kad kol kas susitaikymo ženklų nematyti, o konfliktai vis gilėja tiek visuomenėje, tiek ir politikoje.

„Dabar Lietuva renkasi kelią, kuriuo jinai pasuks: ar tai bus tas kelias, kuriuo pasuko Lenkija, Vengrija, ar tas kelias, kuris yra liberalios demokratijos kelias“, – teigė A. Maldeikienė.

Tačiau politologai įsitikinę, kad labai gerai, kad valdžia nepatenkinti žmonės randa užtarėjų tarp Lietuvos politikų, o ne ieško paguodos ir nusiraminimo Rusijos propagandos glėbyje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būtų blogiau, jeigu, tarkim, viena dalis žmonių jaustųsi, kad jų niekas neatstovauja valdžioje, ir tada, tarkim, tas, pavyzdžiui, protesto potencialas, jis dar labiau didėtų“, – aiškino Vilniaus universiteto politikos mokslų profesorė, politologė Ainė Ramonaitė.

„Turbūt labiau nei 1991-1992 metų laiku, kai visuomenė buvo susiskaldžiusi į Landsbergio ir Brazausko šalininkus ir mušdavosi šeimos ištisai nesutardamos, turbūt tokio dabar nėra, kad drastiškai taip būtų“, – teigė R. Valatka.

REKLAMA

Na, o reitingai rodo, kad kovą dėl simpatijų laimi prezidentas G. Nausėda, nors už jį daugiau viešos kritikos sulaukė tik nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas. Dabartinė vyriausybė murkdosi reitingų dugne, o G. Nausėda – reitingų lyderis.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Maldeikienė su sūneliu yra tikra parodija.
Pasiimk savo anekdotą maldeikiuką iš seimo ir aprimk, nes pati buvai iki patenkant į valdžios lovį, prie tų rėkiančių kaip sakot už tvoros. Trumpa ta jūsų negerbia moki atmintis.
Kai kuriuos liga pagydo, kai kuriuos ne. Tai Maldeikienė antras variantas. Geriau iš vis neatidarinėtų savo srėbtuvės. Pilasi purvai kaip krioklys..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų