• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp didžiausių šalies partijų vis labiau plinta praktika iš savo narių rinkti ne tik paprastus nario mokesčius, bet ir atsiriekti jų uždirbamos algos dalį, rašo dienraštis "Respublika". Tokią duoklę jau seniai iš savo narių renkančių socialdemokratų pavyzdžiu pasekė ir liberalcentristai. Jie nusprendė, kad politinius postus užimantys partijos nariai kas mėnesį turi sumokėti 3 proc. savo algos.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį oficialų sprendimą dar prieš porą savaičių priėmė partijos taryba, o vėliau patvirtino ir valdyba.

REKLAMA

Valdyba nustatė sąrašą pareigybių, kurias užimantys partijos nariai turės dalį algos kas mėnesį mokėti partijai. Tai - Seimo nariai, merai, vicemerai, savivaldybių administracijų direktoriai, jų pavaduotojai.

Kadangi opozicijoje esantys liberalcentristai neslepia ambicijų laimėti kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, į šį sąrašą įtrauktos ir premjero, ministrų, viceministrų pareigybės. Į šį sąrašą pateko ir partijos nariai, kurie dirba Seimo Liberalų ir centro frakcijos aparate. Jie kas mėnesį turės atseikėti partijai po 60 litų iš savo algos.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų ir centro sąjungos valdybos narys Klemensas Rimšelis, komentuodamas šį sprendimą, teigė, kad liberalcentristai rėmėsi net tik socdemų, bet ir Vakarų šalių patirtimi.

"Man pačiam teko girdėti, kad tokiose šalyse, kaip Vokietija, Prancūzija, Šveicarija, partijos plačiai naudoja šią praktiką. Ten kai kurie pareigūnai ir savo algų moka net dešimtis procentų į partijos iždą. O pas mus, Lietuvoje, tokia tvarka yra, pavyzdžiui, Socialdemokratų partijoje", - sakė politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak K.Rimšelio, įvedus naująją mokesčių mokėjimo tvarką, kiekvienas Seimo Liberalų ir centro frakcijos narys partijai turės mokėti maždaug po 120 litų per mėnesį.

Beje, ši suma - mažesnė už tą, kurią kas mėnesį kai kurie Seimo liberalcentristai mokėdavo ir iki oficialaus tokio mokesčio įvedimo. Iki šiol partijos nariai, pakliuvę į Seimą pagal partijos rinkimų sąrašą, turėdavo kas mėnesį iš algos atskaičiuoti po 200 litų, o išrinktieji vienmandatėse apygardose - po 100 litų.

REKLAMA

Dienraščio teigimu, nario mokesčio rinkimo tvarka šalies partijose labai įvairi."Mūsų partijos tarybos nustatytas minimalus nario mokestis -13 litų per mėnesį. Visa kita - partijos skyrių kompetencija. Jie gali patys nusistatyti tiek mokesčių sumas, tiek jų rinkimo tvarką", - sakė konservatorius Jurgis Razma.

Konservatorius priminė, kad pernai visi Seimo Konservatorių frakcijos nariai susitarė kas mėnesį iš atlyginimo mokėti 500 litų į partijos iždą, kad padėtų jai greičiau atsikratyti dar nuo rinkimų slėgusių skolų.

REKLAMA

Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė dienraščiui sakė, kad tvarka, kokią įsivedė liberalcentristai, Socialdemokratų partijoje egzistuoja jau seniai.

"Visi mūsų partijos nariai, nesvarbu, kur jie dirbtų, moka tam tikrą solidarumo mokestį nuo atlyginimo. Jei žmogus uždirba 1000 litų ar šiek tiek daugiau, moka l proc. algos. Dar didesnes algas gaunantys partijos nariai moka po 5 proc.", - sakė socialdemokratė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Naujosios sąjungos (socialliberalų) atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis tvirtino, kad jo partijoje mokesčio dydis priklauso nuo einamų pareigų svarbos. Be to, nario mokestis yra metinis, o ne mėnesinis.

Anot V.Pliusnio, daugiausiai pinigų partijai moka Seimo nariai ir ministrai - po 250 litų per metus.

Dienraščiui pasikalbėjus su Liberalų demokratų partijos pirmininku Valentinu Mazuroniu paaiškėjo, kad pagal renkamus nario mokesčius ši partija turėtų būti viena iš kukliausių šalyje.

"Mūsų partijoje yra tik du mokesčiai. Vienas - stojimo, kuris yra 10 litų, kitas - metinis, sudarantis 12 litų. Aišku, vien iš nario mokesčio neišsilaikytume. Tik iš rėmėjų", - sakė partijos lyderis.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų