Dailymail pateikia keletą patarimų, kaip sumažinti sausros sukeliamus nuostolius.
Papildoma drėgmė
Renkantis gėles pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į vandenį kaupiančias gėles ar augalus. Petunijos, portulakos, pelargonijos, gvazdikai ir sukulentiniai augalai lengviau išgyvena sausomis sąlygomis.
Taip pat derėtų rinktis kompostą, kuris savyje sulaikytų drėgmę. Reikėtų vengti ir augalų perlaistymo, nes tai augalams sukelia papildomą stresą.
Jeigu laistote augalus laistymo žarna, reikėtų tai daryti rytais arba vakarais. Taip pat vandens nugaravimą galima sumažinti naudojant poruotą antgalį bei išklojant papildomą sluoksnį vandenį sulaikančio mulčio.
Vejos ir medžių priežiūra
Sausros metu parudavus žolei nereikėtų nerimauti. Šiek tiek pakelkite savo žoliapjovės ašmenis ir venkite papildomo trąšų naudojimo. Atėjus lietingajam sezonui laikykite pakeltus žoliapjovės ašmenis, kad jie nepakenktų atsigaunantiems žolės stiebams.
Suaugę krūmai ir medžiai yra prisitaikę prie besikeičiančių oro sąlygų, tačiau jeigu jūsų kieme auga rododendrai arba azalijos, jiems gali prireikti papildomo laistymo. Naujai pasodintiems medžiams ir dekoratyviniams krūmams reikia reguliaraus laistymo.
Augalų kaita
Palankiausia laistyti augalus ryte arba vakare, kai kompostas yra beveik išdžiūvęs. Augalams laistyti gali būti naudojamas lietaus vanduo, taip pat galima naudoti vonios arba indaplovės vandenį.
Svarbu, kad vanduo iš indaplovės nebūtų senesnis nei 24h, jog būtų išvengta bakterijų dauginimosi.
Klimato kaita vis dažniau iššaukia sausras, todėl prie besikeičiančių oro sąlygų reikėtų derinti ir augalus. Geru pasirinkimu gali tapti balža, tūbė, verbena, perlamutrinis šlamainis, gvazdikai, kalvorė ir kiti sausros nebijantys augalai.